Atletico Madrid şi FC Valencia s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei

15 ian 2016 1257 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Formaţiile Atletico Madrid şi FC Valencia s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce au trecut de echipele Rayo Vallecano, respectiv Granada, în optimile competiţiei.

Atletico a trecut de Rayo, pe teren propriu, scor 3-0, după ce în tur remizase, scor 1-1. Joi, golurile au fost marcate de Correa '40 şi Griezmann (foto) '80 şi '90.

FC Valencia a învins în deplasare, scor 3-0, pe Granada, după ce în tur câştigase, scor 4-0. Golurile de joi seară au fost înscrise de Zahibo '42, Alcacer '63 şi Piatti '84 (penalti).