Alex Maxim a fost doar rezervă, în cel mai spectaculos meci al zilei în Bundesliga. Rezultatele din Germania

12 mar 2016 5642 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Bayern Munchen s-a impus categoric, sâmbătă, pe teren propriu, cu Werder Bremen, scor 5-0, în timp ce Alexandru Maxim a fost rezervă neutilizată la VfB Stuttgart, în remiza din deplasarea de la Ingolstadt, scor 3-3, în cadrul etapei a 26-a din prima ligă de fotbal din Germania.

Bayern Munchen a reuşit al 21-lea succes din 26 de meciuri în Bundesliga. Golurile bavarezilor au fost înscrise de Alcantara (minutele 9 şi 90), Muller (minutele 31 şi 65) şi Lewandowski (minutul 86). În urma acestui rezultat, Bayern Munchen se află pe primul loc în clasament, cu 66 de puncte, 8 mai multe decât Dortmund (locul 2).

Mijlocaşul român Alexandru Maxim a fost rezervă neutilizată la VfB Stuttgart, în remiza din deplasarea de la Ingolstadt, scor 3-3. În urma acestui rezultat, VfB ocupă locul 11 în campionat, cu 32 de puncte. Maxim (25 de ani) a bifat 18 apariţii şi un gol pentru Stuttgart în sezonul actual.

Iată rezultatele complete ale meciurilor disputate sâmbătă, în cadrul etapei a 26-a din prima ligă de fotbal din Germania:

B. Monchengladbach - Eintracht Frankfurt 3:0

Darmstadt - Augsburg 2:2

Hannover - 1. FC Koln 0:2

Hoffenheim - Wolfsburg 1:0

Ingolstadt - VfB Stuttgart 3:3

Bayern Munich - Werder Bremen 5:0

Duminică se vor juca partidele Bayer Leverkusen - Hamburger SV (ora 16:30) şi Dortmund - Mainz (ora 18:30).

Sursa: MEDIAFAX