Primul meci, prima victorie. Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer s-au calificat în sferturile de finală ale turneului de la Doha

5 ian 2016 1383 afişări Comentează şi tu Tenis

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), cap de serie numărul unu, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Doha (Qatar), dotat cu premii în valoare totală de 1.283.855 de dolari.

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer au trecut de cuplul Jonathan Erlich/Colin Fleming (Israel/Marea Britanie), scor 7-6 (4), 6-3, după o oră şi 23 de minute de joc.

În sferturile de finală, Tecău şi Rojer vor juca împotriva cuplului Teimuraz Gabaşvili/Albert Ramos-Vinolas (Rusia/Spania), care a învins perechea spaniolă Rafael Nadal/Fernando Verdasco, scor 6-7 (4), 6-4, 11-9.