CLASAMENT Liga Naţională de handbal masculin şi rezultatele complete, sezon regular, play-off şi play-out

30 mai 2016 81408 afişări Comentează şi tu Handbal
CLASAMENT Liga Naţională de handbal masculin şi rezultatele complete, sezon regular, play-off şi play-out

ProSport îţi oferă clasamentul la zi al Ligii Naţionale de Handbal masculin şi rezultatele complete ale campionatului.

Sezonul 2015-2016 al handbalului masculin are un sistem identic cu cel din ediţia precedentă, încheiat cu play-off şi play-out. Bătălia pentru titlu se va da între cel puţin 4 echipe, CSM Bucureşti, Dinamo Bucureşti, HC Odorhei şi Steaua Bucureşti.

Ultimele rezultate din campionatul masculin de handbal al României

Play-off, finala mare

Dinamo - CSM Bucureşti 34-20, 25-27

Play-off, finala mică

Poli Timişoara - Potaissa Turda 31-29, 32-29

Meciuri de clasament, locurile 5-6

HC Odorhei - Steaua 31-30, 27-28, 32-27

Meciuri de clasament, locurile 7-8

Adrian Petrea Reşiţa - Dunărea Călăraşi 31-33, 21-23

Play-out, Etapa a 10-a, Ultima

Minaur Baia Mare - CSM Ploieşti 32-26

Energia Tg. Jiu - CSM Focşani 32-37

Danubius Galaţi - HC Vaslui 32-39

CLASAMENT LIGA NAŢIONALĂ DE HANDBAL MASCULIN, PLAY-OUT, SEZON 2015-2016

Loc Echipa M V E Î PM PP PCT.
1 HC Vaslui 20 11 3 6 607 538 36
2 Energia Tg. Jiu 20 11 3 6 562 522 36
3 Minaur 20 11 3 6 587 539 36
4 CSM Focşani 2007 20 10 2 8 532 557 32
5 CSM Ploieşti 20 9 4 7 559 552 31
6 Danubius Galaţi 20 0 1 19 514 653 1
  • Echipele clasate pe locurile 9-14 la sfârşitul sezonului regular  au intrat în play-out cu punctele acumulate în meciurile directe
  • Echipele clasate pe ultimele două locuri în play-out vor retrograda direct, iar cele de pe locurile 3-4 vor merge la un turneu de baraj cu patru formaţii din Divizia A

Liga Naţională de handbal masculin, rezultatele complete (sezon regular)

Etapa 1

  • Steaua Bucureşti - Potaissa Turda 30-20
  • Danubius Galaţi - Dunărea Călăraşi 22-23
  • CSM Focşani - Adrian Petrea Reşiţa 20-27
  • Minaur Baia Mare - Dinamo Bucureşti 23-23
  • HC Vaslui - Energia Tg. Jiu 30-25
  • Poli Timişoara - CSM Bucureşti 23-24
  • CSM Ploieşti - HC Odorhei 28-30

Etapa a 2-a

  • Energia Tg. Jiu -. Danubius Galaţi 34-25
  • CSM Bucureşti - CSM Ploieşti 27-26
  • Potaissa Turda - Dunărea Călăraşi 24-25
  • Adrian Petrea Reşiţa - HC Vaslui 27-27
  • Dinamo Bucureşti - CSM Focşani 41-31
  • HC Odorhei - Minaur Baia Mare 22-18
  • Steaua Bucureşti - Politehnica Timişoara 27-21

Etapa a 3-a

  • CSM Ploieşti - Steaua Bucureşti 26-29
  • HC Vaslui - Dinamo Bucureşti 29-39
  • Danubius Galaţi - Adrian Petrea 29-32
  • Minaur Baia Mare - CSM Bucureşti 25-30
  • CSM Focşani - HC Odorhei 20-32
  • Poli Timişoara - Potaissa Turda 29-22
  • Dunărea Călăraşi - Energia Tg. Jiu 27-26

Etapa a 4-a

  • Dinamo Bucureşti - Danubius Galaţi 40-24
  • HC Odorhei - HC Vaslui 29-28
  • Poli Timişoara - CSM Ploieşti 29-26
  • Steaua Bucureşti - Minaur 29-29
  • Adrian Petrea Reşiţa - Dunărea Călăraşi 28-25
  • CSM Bucureşti - CSM Focşani 35-20
  • Potaissa Turda - Energia Tg. Jiu 31-23

Etapa a 5-a

  • Minaur Baia Mare - Poli Timişoara 29-24
  • Danubius Galaţi - HC Odorhei 23-34
  • CSM Focşani - Steaua 24-34
  • HC Vaslui - CSM Bucureşti 27-28
  • CSM Ploieşti - Potaissa Turda 28-30
  • Dunărea Călăraşi - Dinamo 26-28
  • Energia Tg. Jiu - Adrian Petrea Reşiţa 21-22

Etapa a 6-a

  • CSM Bucureşti - Danubius Galaţi 32-22
  • Poli Timişoara - CSM Focşani 31-26
  • Steaua - HC Vaslui 32-35
  • Potaissa Turda - Adrian Petrea Reşiţa 24-23
  • HC Odorhei - Dunărea Călăraşi 29-27
  • Dinamo Bucureşti - Energia Tg. Jiu 32-25
  • CSM Ploieşti - Minaur 25-24

Etapa a 7-a

  • Dunărea Călăraşi - CSM Bucureşti 29-27
  • Energia Tg. Jiu - HC Odorhei 26-22
  • Danubius Galaţi - Steaua 30-37
  • Adrian Petrea Reşiţa - Dinamo 35-34
  • HC Vaslui - Poli Timişoara 23-27
  • CSM Focşani - CSM Ploieşti 27-25
  • Minaur Baia Mare - Potaissa Turda 32-25

Etapa a 8-a

  • CSM Bucureşti - Energia Târgu Jiu 30-22
  • Steaua Bucureşti - Dunărea Călăraşi 33-27
  • Potaissa Turda - Dinamo Bucureşti 32-32
  • Poli Timişoara - Danubius Galaţi 41-21
  • CSM Ploieşti - HC Vaslui 33-26
  • HC Odorhei - HC Adrian Petrea Reşiţa 23-19
  • Minaur Baia Mare - CSM Focşani 27-23

Etapa a 9-a

  •  HC Adrian Petrea Reşiţa - CSM Bucureşti 23-27
  • Dunărea Călăraşi - CH Poli 24-29
  • Energia Tg. Jiu - Steaua Bucureşti 27-27
  • CSM Focşani - Potaissa Turda 28-30
  • Danubius Galaţi - CSM Ploieşti 27-33
  • HC Vaslui - Minaur Baia Mare 25-34
  • Dinamo - HC Odorhei 30-26

Etapa a 10-a

  • Steaua - Adrian Petrea Reşiţa 27-22
  • CSM Ploieşti - Dunărea Călăraşi 31-24
  • CSM Focşani - HC Vaslui 25-29
  • CSU Poli - Energia Tg. Jiu 31-28
  • Potaissa Turda - HC Odorhei 27-23
  • CSM Bucureşti - Dinamo Bucureşti 23-26
  • Minaur - Danubius Galaţi 32-25

Etapa a 11-a

  • Adrian Petrea Reşiţa - Poli Timişoara 20-19
  • Energia Tg.Jiu - CSM Ploieşti 27-22
  • Dinamo - Steaua 26-25
  • HC Vaslui - Potaissa Turda 32-23
  • HC Odorhei - CSM Bucureşti 27-28
  • Danubius Galaţi - CSM Focşani 24-26
  • Dunărea Călăraşi - Minaur 31-27

Etapa a 12-a

  • Poli Timişoara - Dinamo 26-27
  • Steaua - HC Odorhei 29-30
  • CSM Ploieşti - Adrian Petrea Reşiţa 30-31
  • Potaissa Turda - CSM Bucureşti 30-22
  • HC Vaslui - Danubius Galaţi 32-20
  • CSM Focşani - Dunărea Călăraşi 23-35
  • Minaur Baia Mare - Energia Tg. Jiu 29-27

Etapa a 13-a

  • HC Odorhei - Poli Timişoara 26-25
  • Dinamo - CSM Ploieşti 34-27
  • CSM Bucureşti - Steaua 28-30
  • Danubius Galaţi - Potaissa Turda 28-31
  • Dunărea Călăraşi - HC Vaslui 33-29
  • Energia Tg. Jiu - CSM Focşani 35-24
  • Adrain Petrea Reşiţa - Minaur Baia Mare 26-27

Etapa a 14-a

  • HC Odorhei - CSM Ploieşti 28-25
  • Potaissa Turda - Steaua 35-34
  • Dunărea Călăraşi - Danubius Galaţi 32-15
  • Adrian Petrea Reşiţa - CSM Focşani 31-27
  • Energia Tg. Jiu - HC Vaslui 25-19
  • CSM Bucureşti - CH CSU Poli 26-26
  • Dinamo Bucureşti - Minaur Baia Mare 35-28

Etapa a 15-a

  • CSM Focşani - Dinamo Bucureşti 28-47
  • Danubius Galaţi - Energia Tg. Jiu 22-28
  • HC Vaslui - Adrian Petrea Reşiţa 28-23
  • Dunărea Călăraşi - Potaiss Turda 28-28 
  • Poli Timişoara - Steaua 28-26
  • CSM Ploieşti - CSM Bucureşti 26-31
  • Minaur Baia Mare - HC Odorhei 24-25

Etapa a 16-a

  • Adrian Petrea Reşiţa - Danubius Galaţi 35-28
  • Potaissa Turda - Poli Timişoara 29-25
  • Steaua - CSM Ploieşti 34-30
  • Dinamo - HC Vaslui 41-34
  • Energia Tg. Jiu - Dunărea Călăraşi 26-26
  • CSM Bucureşti - Minaur Baia Mare 34-18
  • HC Odorhei - CSM Focşani 33-28

 Etapa a 17-a

  • Danubius Galaţi - Dinamo 25-35
  • Energia Tg. Jiu - Potaissa Turda 26-25
  • Dunărea Călăraşi - Adrian Petrea Reşiţa 25-26
  • CSM Ploieşti - CSU Poli Timişoara 25-25
  • HC Vaslui - HC Odorhei 27-33
  • Minaur Baia Mare - Steaua 33-32
  • CSM Focşani - CSM Bucureşti 24-29

Etapa a 18-a

  • CSM Bucureşti - HC Vaslui 33-28
  • HC Odorhei - Danubius Galaţi 38-28
  • Dinamo - Dunărea Călăraşi 37-30
  • Potaissa Turda - CSM Ploieşti 33-27
  • Adrian Petrea Reşiţa - Energia Tg. Jiu 29-24
  • Poli Timişoara - Minaur Baia Mare 26-24
  • Steaua Bucureşti - CSM Focşani 29-25

Etapa a 19-a

  • Dunărea Călăraşi - HC Odorhei 22-31
  • Energia Tg. Jiu - Dinamo 23-25
  • Danubius Galaţi - CSM Bucureşti 20-33
  • HC Vaslui - Steaua 25-23
  • Adrian Petrea Reşiţa - Potaissa Turda 29-32
  • CSM Focşani - Poli Timişoara 22-25
  • Minaur Baia Mare - CSM Ploieşti 34-23

Etapa a 20-a

  • CSM Bucureşti - Dunărea Călăraşi 32-26
  • Dinamo - HC Adrian Petrea Reşiţa 33-29
  • HC Odorhei - Energia Tg. Jiu 23-21
  • Steaua - Danubius Galaţi  38-28
  • Potaissa Turda - Minaur Baia Mare 39-29
  • CSM Ploieşti - CSM Focşani 26-26
  • Poli Timişoara - HC Vaslui 35-28

Etapa a 21-a

  • Energia Tg. Jiu - CSM Bucureşti 23-28
  • Dinamo Bucureşti - Potaissa Turda 34-31
  • Dunărea Călăraşi - Steaua 32-33
  • Adrian Petrea Reşiţa - HC Odorhei 26-26
  • Danubius Galaţi - Poli Timişoara 21-29
  • HC Vaslui - CSM Ploieşti 27-27
  • CSM Focşani - Minaur 28-23

Etapa a 22-a

  • CSM Bucureşti - HC Adrian Petrea Reşiţa 29-29
  • HC Odorhei - Dinamo 34-38
  • Steaua - Energia Tg. Jiu 26-25
  • Potaissa Turda - CSM Focşani 37-27
  • CSM Ploieşti - Danubius Galaţi 33-23
  • Minaur Baia Mare - HC Vaslui 27-24
  • Poli Timişoara - Dunărea Călăraşi 31-26

Etapa a 23-a

  • HC Adrian Petrea Reşiţa - Steaua Bucureşti 27-29
  • HC Vaslui - CSM Focşani 30-15
  • Dunărea Călăraşi - CSM Ploieşti 40-29
  • Danubius Galaţi - Minaur Baia Mare 25-25
  • Energia Tg. Jiu - Poli Timişoara 26-27
  • HC Odorhei - Potaissa Turda 31-30
  • Dinamo Bucureşti - CSM Bucureşti 25-33

Etapa a 24-a

  • AHC Potaissa Turda - HC Vaslui 32-30
  • CSM Ploieşti - Energia Tg. Jiu 25-26
  • Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti 32-26
  • CSM Bucureşti - HC Odorhei 31-21
  • Politehnica Timişoara - HC Adrian Petrea Reşiţa 24-16
  • CSM Focşani - Danubius Galaţi 29-26
  • Minaur Baia Mare - Dunărea Călăraşi 20-23

Etapa a 25-a

  • Dinamo Bucureşti - Poli Timişoara 32-28
  • CSM Bucureşti - potaissa Turda 38-29
  • Adrian Petrea Reşiţa - CSM Ploieşti 27-26
  • Danubius Galaţi - HC Vaslui 29-44
  • Dunărea Călăraşi - CSM Focşani 36-28
  • Energia Tg. Jiu - Minaur Baia Mare 27-24
  • HC Odorhei - Steaua 27-27

Etapa a 26-a

  • CSM Ploieşti - Dinamo 29-37
  • Steaua - CSM Bucureşti 29-28
  • Potaissa Turda - Danubius Galaţi 38-22
  • CSM Focşani - Energia Tg. Jiu 25-29
  • HC Vaslui - Dunărea Călăraşi 37-30
  • Minaur - Adrian Petrea Reşiţa 25-25
  • Poli Timişoara - HC Odorhei 28-21

LA SFÂRŞITUL SEZONULUI REGULAR

  • Echipele clasate pe locurile 1-8 la sfârşitul sezonului regular vor juca în play-off (sferturi, semifinale, finale, jocuri după sistemul cel mai bun din trei partide)

Play-off, sferturi, meci 3

  • Steaua - Poli Timişoara 23-24

Play-off, sferturi, meci 2

  • Potaissa Turda - HC Odorhei 36-28
  • Poli Timişoara - Steaua 30-27
  •  Adrian Petrea Reşiţa - CSM Bucureşti 22-26
  • Dunărea Călăraşi - Dinamo 35-36 d.a.7m

Play-off, sferturi, meci 1

  • HC Odorhei - Potaissa Turda 23-26
  • Steaua - Poli Timişoara 29-26
  • CSM Bucureşti - Adrian Petrea Reşiţa 30-29
  • Dinamo Bucureşti - Dunărea Călăraşi 31-23

Play-off, semifinale, meci 3

 

  • CSM Bucureşti - Potaissa Turda 38-26

Play-off, semifinale, meci 2

  • Poli Timişoara - Dinamo 28-32
  • Potaissa Turda - CSM Bucureşti 29-27

Play-off, semifinale, meci 1

  • Dinamo - Poli Timişoara 30-26
  • CSM Bucureşti - Potaissa Turda 29-23

Meciuri de clasament, turneul 5-8

  • HC Odorhei - HC Adrian Petrea Reşiţa 26-22 şi 35-30
  • Steaua - Dunărea Călăraşi 30-29, 26-33 şi 29-22

Play-out, Etapa 1

  • Minaur Baia Mare - CSM Focşani 33-25
  • HC Vaslui - CSM Ploieşti 36-24
  • Energia Tg. Jiu - Danubius Galaţi 36-24 

Play-out, Etapa a 2-a

  • Danubius Galaţi - CSM Ploieşti 28-29
  • Energia Tg. Jiu - Minaur 24-25
  • CSM Focşani - HC Vaslui 29-19 

Play-out, Etapa a 3-a

  • Minaur - Danubius Galaţi 36-25
  • HC Vaslui - Energia Tg. Jiu 28-29
  • CSM Ploieşti - CSM Focşani 28-21

Play-out, Etapa a 4-a

  • Minaur - HC Vaslui 29-29
  • Energia Tg. Jiu - CSM Ploieşti 22-22
  • Danubius Galaţi - CSM Focşani 22-27

Play-out, Etapa a 5-a

  • HC Vaslui - Danubius Galaţi 41-29
  • CSM Focşani - Energia Tg. Jiu 29-27
  • CSM Ploieşti - Minaur Baia Mare 28-27

Play-out, Etapa a 6-a

  • Danubius Galaţi - Energia Tg. Jiu 25-30
  • CSM Focşani - Minaur 39-35
  • CSM Ploieşti - HC Vaslui 33-39

Play-out, Etapa a 7-a

  • Minaur Baia Mare - Energia Tg. Jiu 32-32
  • CSM Ploieşti - Danubius Galaţi 41-30
  • HC Vaslui - CSM Focşani 34-23

Play-out, Etapa a 8-a

  • Energia Tg. Jiu - HC Vaslui 25-25
  • Danubius Galaţi - Minaur 28-32
  • CSM Focşani - CSM Ploieşti 28-28

Play-out, Etapa a 9-a

  • CSM Focşani - Danubius Galaţi 26-25
  • CSM Ploieşti - Energia Tg. Jiu 30-22
  • HC Vaslui - Minaur 31-27

Ştiaţi că avem o pagină de Facebook dedicată handbalului?

Versiune selectata: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.