Scene șocante petrecute în Grecia la meciul dintre Olympiakos și Bayern Munchen! Marius Avram a rememorat clipele de teroare prin care a trecut: „Le-au spart capul și dinții! Plângeau pe teren” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 5 poze

Meciul din 2019 dintre Olympiakos și Bayern Munchen, din Youth League, l-a marcat pe fostul arbitru Marius Avram (42 de ani), după incidentele șocante din tribune.

În urmă cu trei ani, echipele de tineret ale lui Olympiakos Pireu și Bayern Munchen s-au întâlnit în Grecia în cadrul Youth League. Suporterii elenilor au semănat spaimă în tribune, unde au năvălit în număr mare și i-au umplut de sânge pe susținătorii germanilor. Meciul a fost condus la centru de românul Marius Avram, care inițial a oprit jocul, dar a reușit în cele din urmă să îl ducă până la final.

Invitat în platoul ProSport Live, fostul ecuson FIFA a rememorat acel episod, care l-a marcat.

Marius Avram, amintiri de coșmar la un meci din Grecia

Marius Avram a mers în Grecia în 2019 pentru a le arbitra pe Olympiakos Pireu și Bayern Munchen, în cadrul Youth League.

Partida, câștigată de bavarezi cu 4-0, a fost marcată de scene sângeroase. Mai mulți ultrași ai formației gazdă au dat buzna peste susținătorii germanilor, pe care i-au atacat și i-au umplut de sânge.

Românul a fost nevoit, inițial, să întrerupă partida, însă în cele din urmă jucătorii au acceptat să ducă jocul la bun sfârșit.

„ Am fost la un meci de Youth League dintre Olympiakos și Bayern. Au intrat mascați, cu bâte, s-au dus în tribune spre părinții jucătorilor de la Bayern, le-au spart capul, dinții, a fost ceva…

Pe moment nu m-am speriat, ci a fost un moment de surprindere. Am fluierat și am chemat jucătorii către mine. Totul a durat câteva minute, după au dispărut câteva minute.

Meciul s-a reluat, dar jucătorii nu au mai putut juca, plimbau mingea, plângeau pe teren. Până la urmă am decis să oprim meciul”, a spus Marius Avram pentru ProSport Live.

Publicat: 15 04. 2022, 21:20