1 dec 2016 7699 afişări Comentează şi tu Liga 1
VIDEO EXCLUSIV | Nedelcearu, gol pe "pilot automat". "La pauză m-au întrebat ce zi e şi nu ştiam..." Fundaşul îşi aminteşte vag ciocnirea cu Golubovic, petrecută chiar înainte să înscrie pentru 2-1 ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

DINAMO - STEAUA 3-1. Dinamo a obţinut prima victorie în faţa Stelei pe Naţional Arena şi a extins la 8 partide seria invincibilităţii în faţa rivalilor de moarte (două victorii şi 6 remize).

Fundaşul Ionuţ Nedelcearu a fost unul din eroii partidei pentru Dinamo, cu un gol extrem de important reuşit în prelungirile primei reprize (45+5), prin care roş-albii au preluat conducerea. Dinamo a beneficat de o lovitură liberă din apropierea centrului terenului, seliştii au respins doar până la Hanca, iar fostul jucător de la ASA a verticalizat până la Nedelcearu, rămas în atac. Fundaşul central al gazdelor a luat prim-planul în duelul cu Momcilovici, a preluat cu stângul şi a şutat cu dreptul, o execuţie de atacant cu pedigree.

Intrat în direct la ProSport LIVE, Nedelcearu a vorbit despre derby şi, rugat să comenteze o fază din finalul primei reprize, când s-a ciocnit cu Golubovic la marginea propriului careu, a dezvăluit că nu-şi mai aminteşte foate mine momentul şi că a avut nevoie de mai multe minute pentru a-şi reveni. Mai mult, Nedelcearu spune că la pauza meciului, deci după ce marcase, a fost întrebat de medicul echipei dacă ştia ce zi este şi nu i-a putut da un răspuns corect.

"N-am petrecut cam deloc, pentru că am rămas în cantonament după meci. Astăzi vom avea liber. A fost minunat. Toată lumea a fost fericită şi nimic nu mai conta. Pentru asta muncim.

Ştiam că nu trec prin cea mai bună formă, dar nici noi nu am practicat cel mai bun fotbal al nostru. E bine că am învăţat din greşeli. Şi cu CFR am început de la 0-1, iar acum nu am putut reveni. Mă bucur că acum am reacţionat destul de bine.

Nu ştiu ce s-a întâmplat la acea fază. Ştiu doar că am sărit la cap cu Golubovic şi după m-a durut foarte mult. La pauză m-a întrebat doctorul ce zi e şi nici n-am ştiut ce zi e.

Noi sperăm să prindem play-off-ul şi să fim cât mai aproape de locurile fruntaşe pentru că atunci va fi alt campionat. Ne-au dat câte o bere după meci, dar nu mai mult
", a declarat Ionuţ Nedelcearu la ProSport LIVE.