Sigla Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu Sigla Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
    Schimbare Dorel Stoica intră în locul lui Munteanu.
    Cartonas rosu Cosmin Matei primeşte şi al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 90'
    Cartonas galben Grigoraş jr. vede şi el un "galben".
  • 87'
    Marius Niculae ratează şansa victoriei şi trage în plasa lateral-exterioară a colţului scurt.
  • 83'
    Gol Pintilii execută penalty-ul şi egalează.
  • 81'
    Kone îl împinge pe Lemnaru în careu şi arbitrul acordă penalty.
  • 78'
    Strătilă şutează pe direcţia lui Mingote.
  • 76'
    Dan Nistor trimite la câţitva centrimetri de poarta adversă. Pandurii au a doua mare ocazie de a egala după ce au rămas în inferioritate numerică.
  • 73'
    Schimbare Grigoraş jr. intră în locul lui Ibeh.
  • 73'
    Schimbare Lemnaru intră în locul lui Cardoso.
  • 73'
    Cartonas galben Cosmin Matei vede un "galben".
  • 69'
    Batin rămâne din nou singur cu Bălgrădean, din nou goalkeeper-ul dinamovist se opune providenţial.
  • 67'
    Cartonas rosu Voiculeţ primeşte roşu direct după o intrare dură asupra lui Moţi în cercul de mijlocul terenului.
  • 66'
    Marius Nicolae trage de puţin peste vinclul. Trasorul său este scos de sub bară de Mingote.
  • 64'
    Schimbare Marius Alexe îi lasă locul lui Cosmin Matei.
  • 59'
    Bălgrădean acuză o accidentare serioasă.
  • 57'
    Cartonas galben Kone intră tare la Pintilii, la mijlocul terenului, şi este avertizat.
  • 56'
    Schimbare Rus îi lasă locul lui Strătilă.
  • 52'
    Maxim trage peste poarta lui Dinamo. O nouă mare ocazie mare a celor de la Pandurii.
  • 50'
    Pintilii trage milimetric pe lângă colţul lung. Pandurii încep în forţă şi actul secund.
  • 46'
    Inceput repriza a doua Nicio schimbare la pauză.
  • 45+2'
    Final prima repriza
  • 37'
    Batin scapă singur cu portarul lui Dinamo, dar se împiedică incredibil în minge şi este blocat de Bălgrădean.
  • 31'
    Cartonas galben Pintilii primeşte un cartonaş galben.
  • 29'
    Gol O minge pierdută la mijlocul terenului, un contraatac fulgerător şi tabela se modifică din nou. Marius Niculae înscrie şi o aduce pe Dinamo în avantaj.
  • 26'
    Maxim trage şi el puţin pe lângă porta "câinilor".
  • 23'
    Cartonas galben Laurenţiu Rus este avertizat pentru un fault la Voiculeţ.
  • 19'
    Voiculeţ trage de la mare distanţă, mult peste.
  • 16'
    Gol Dănciulescu reface egalitatea printr-un vole sec pe centrul porţii după o respingere greşită a lui Cardoso.
  • 7'
    Cartonas galben Unguruşan primeşte primul cartonaş galben al meciului.
  • 6'
    Gol Viera deschide rapid scorul cu toată opoziţia lui Bălgrădean.
  • 4'
    Bălgrădean respinge din nou în faţa lui Viera. Pandurii domină startul de meci.
  • 1'
    Ibeh trage periculos din centrul careului, Bălgrădean intervine salvator. Prima mare ocazie a meciului.