• 44' Gabriel Cânu
  • 90+3'
    Final meci
  • 90+3'
    O nouă fază frumoasă contruită de vasluieni, Campano este lăsat singur cu portarul şi înscrie, dar golul este anulat din cauza unui off-side
  • 90'
    Schimbare Iese Adailton, intră Campano
  • 85'
    Gol Wesley scapă singur cu Şteţca, pe care îl execută cu un lob de toată frumuseţea
  • 83'
    Contraatac al moldovenilor, jucătorii lui Viorel Hizo pasează din prima în jumătatea adversă, dar pierd balonul în flancul drept, după o intervenţie a alui Topic
  • 82'
    Atac periculos al gazdelor, însă Dorel Zaharia comite fault în atac şi mingea ajunge în posesia vasluienilor
  • 81'
    Cartonas galben Wesley este avertizat pentru o simulare
  • 80'
    Schimbare Intră Răduţă, iese Issa Ba
  • 80'
    Lansare pentru Wesley, Şteţca iese la 16 metri şi prinde
  • 74'
    O nouă ocazie pentru gazde! După un dribling scurt, Didi şutează de la 35 de metri, dar balonul trece la mică distanţă de vinclul porţii lui Kuciak
  • 72'
    Ocazie pentru Târgu Mureş! Didi intră în careu , trece de Cânu, dar este deposedat în ultima secundă de Rivas
  • 69'
    Schimbare pentru Târgu Mureş Iencsi este înlocuit de Didi
  • 67'
    Cartonas galben Iencsi este avertizat pentru un fault asupra lui Wesley
  • 65'
    Gol Vaslui! Wesley intră în careu cu balonul la picior şi, după un dribling spectaculos, îl învinge pe Şteţca cu un şut la colţul scurt
  • 62'
    Wesley recurge la un dribling spectaculos, dar până la urmă este deposedat de Vasilache
  • 60'
    Schimbare pentru Târgu Mureş Luigi Lavecchia intră în locul lui Rus
  • 57'
    Jucătorii celor două formaţii se întrec în faulturi. Jocul este din ce în ce mai fragmentat
  • 54'
    Ghencev încearcă să centreze, dar execuţia este slabă
  • 59'
    Vasilache aruncă balonul în careul Vasluiului, dar centrarea este prea înaltă pentru Zaharia
  • 46'
    A început repriza secundă
  • 45'
    Schimbare pentru Vaslui Wesley intră în locul lui Adrian Gheorghiu
  • 53'
    Cartonas galben Raul Costin este avertizat pentru un fault asupra lui Dorel Zaharia
  • 44'
    Cartonas galben Cânu este avertizat pentru un fault asupra lui Zaharia
  • 42'
    Ocazie mare pentru Târgu Mureş! Kuciak respinge excelent şutul de la marginea careului expediat de Topic
  • 45'
    S-a încheiat prima repriză
  • 36'
    Gazdele au preluat controlul jocului! Şutul lui Florin Dan trece puţin peste poarta lui Kuciak
  • 35'
  • 35'
  • 35'
  • 32'
    Ocazie mare pentru Târgu Mureş! Cornerul executat de Florin Dan traversează periculos careul vasluienilor, dar nici un jucător al gazdelor nu reuşeşte să lovească balonul
  • 29'
    Şutul lui Adailton de la mare distanţă trece pe lângă poarta lui Şteţca
  • 22'
    Ocazie pentru Vaslui! Şteţca respinge cu greutate şutul din lovitură liberă expediat de Adailton
  • 21'
    Cartonas galben Laurenţiu Rus vede primul cartonaş galben al meciului pentru un fault asupra lui Sânmărtean
  • 18'
    Ocazie mare pentru Târgu Mureş! Vagner intră în careu, îi pasează excelent lui Topic, dar Papp respinge balonul cu o fracţiune de secundă înainte de a ajunge la jucătorul Mureşului
  • 14'
    Issa Ba recuperează excelent balonul, îi pasează lui Zaharia, dar atacantul nu reuşeşte să obţină prim-planul şi faza se încheie
  • 11'
    Ocazie pentru Târgu Mureş! Topic saltă mingea peste Cânu şi şutează dintr-o poziţie dificilă, dar balonul loveşte plasa laterală
  • 9'
    Lovitura liberă executată de Costin trece pe lângă poarta lui Şteţca
  • 7'
    O primă ocazie pentru Târgu Mureş! Centrarea de pe partea dreaptă a lui Vagner ajunge la Dorel Zaharia, dar lovitura de cap a atacantului este reţinută de Kuciak