Jucătorii Rapidului, în extaz după victoria cu FCSB! Cristi Săpunaru, șef de galerie în vestiar după meciul din Giulești | VIDEO

Rapid a învins-o pe rivala FCSB, scor 1-0, iar jucătorii lui Adrian Mutu au sărbătorit în vestiar, cu Cristi Săpunaru în frunte.

Meciul dintre Rapid București și FCSB s-a disputat duminică seară, în Giulești, în cadrul etapei a cincea a play-off-ului din Superliga, iar vișiniii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Alexandru Albu, în minutul 21.

În urma acestui meci, Rapid a bifat prima victorie din acest play-off, chiar la finalul turului. Giuleștenii au înregistrat până acum două remize, cu CFR Cluj și Farul Constanța, și două înfrângeri, cu Sepsi Sfântu Gheorghe și Universitatea Craiova.

Bucuria a fost una uriașă pe stadion, dar și în vestiarul Rapidului, în contextul în care în etapa precedentă suporterii i-au cerut demisia lui Adrian Mutu. Acum, aceștia l-au aplaudat pe antrenorul giuleștenilor.

În vestiar, Cristi Săpunaru, fundașul central în vârstă de 39 de ani și căpitanul Rapidului, a dat tonul scandărilor și a fost lider și la bucuria giuleștenilor.

Adrian Mutu și-a felicitat jucătorii după Rapid – FCSB

La finalul partidei, Adrian Mutu a avut cuvinte de laudă la adresa jucătorilor săi.

„O victorie de moral! La fiecare meci cer o agresivitate pozitivă. Pe Arena Națională am intrat noi pe vârfuri, acum s-a inversat. A fost o presiune poate artificial creată. Am fost inspirat cu Funsho, a făcut un meci mare. A muncit foarte mult, nu a fost doar acea pasă de gol. Am suferit în repriza a doua, dar aș vrea să felicit băieții pentru atitudine. Au muncit până în ultima secundă și nu s-au dat bătuți. Toți băieții merită felicitați, este victoria lor. În fotbal, doar meciul următor contează. Nu există niciun moment de răgaz și trebuie să stai tot timpul concentrat”, a spus Adrian Mutu, după meci.