Florinel Coman le-a dat „shut down” dinamoviștilor pe Arena Națională! Gol de senzație înscris în Dinamo – FCSB | VIDEO

Florinel Teodor Coman se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FCSB, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 26 noiembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Florinel Coman, extrema stânga în vârstă de 25 de ani de la FCSB, a deschis scorul cu o reușită superbă în meciul cu Dinamo.

Florinel Coman, gol superb înscris în Dinamo – FCSB

Meciul dintre Dinamo și FCSB s-a disputat duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 17 din Superliga și s-a încheiat cu victoria roș-albaștrilor, scor 1-0, după golul marcat de către Florinel Coman, în minutul 52.

În minutul 52 al acestei întâlniri, Florinel Coman a executat perfect o lovitură liberă. Jucătorul lui FCSB a trimis peste zidul „câinilor”, direct în poarta lui Golubovic, deschizând astfel scorul pe Arena Națională.

• Vezi AICI VIDEO cu golul marcat de către Florinel Coman în Dinamo – FCSB!

Echipele de start în Dinamo – FCSB

Dinamo: Golubovic – Cr. Costin, Lucas, Homawoo, Amzăr – D. Iglesias, Bena, Ilic – Ghezali, Abdallah, Gregorio
Rezerve: Dujmovic – I. Roșu, Politic, Bordușanu, A.Bani, Patriche, Giafer, R. Grigore, Dr. Irimia
Antrenor: Ovidiu Burcă

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunovic – Djokovic, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Dawa, Haruț, Compagno, M. Toma, Cr. Ganea, Rotariu, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: Arena Națională (București)
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești), A1: Ferencz Tunyogi (Zalău), A2: Romică Bîrdeș (Pitești)
Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București), AVAR: Mircea Orbuleț (București)

Publicat: 26 11. 2023, 22:08
Actualizat: 26 11. 2023, 22:45