Cum a marcat Jayson Papeau golul serii în FCSB – Rapid: „Era să cad!”. Ce spune francezul că a făcut diferența pe Arena Națională

Paul Alexandru Iacob si Jayson Jordan Julien Romain Papeau se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si Rapid Bucuresti, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 5 noiembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Jayson Papeau a explicat cu sinceritate cum a decurs faza din care a deschis scorul pe Arena Națională, în meciul dintre FCSB și Rapid, 1-2.

Formația de lângă Podul Grant a făcut o partidă excelentă duminică seara, reușind să treacă de liderul Superligii cu 2-1, după ce a condus cu 2-0 la pauză. Jayson Papeau este cel care a deschis scorul, la capătul unei acțiuni de mare fotbalist.

Francezul a recunoscut, la interviurile de la finalul partidei, că a fost la un pas să alunece în timpul cursei în care i-a lăsat stană de piatră pe apărătorii de la FCSB.

Jayson Papeau a recunoscut, la finalul meciului pe care Rapid l-a câștigat cu FCSB, 2-1, că a fost la un pas să cadă în timpul fazei din care a deschis scorul pe Arena Națională.

Francezul formației de lângă Podul Grant spune că diferența în partida de duminică seara a fost făcută în primul rând de diferența de mentalitate dintre cele două echipe, și nu de valoare.

„Totul a fost perfect pentru mine. Am dat un gol și am reușit să și învingem. Am fost puțin norocos la gol, deoarece era să cad la un moment dat (n.r. în timpul incursiunii de la gol), dar cel mai important este că am înscris.

(n.r. care a fost cel mai mare avantaj al Rapidului în meciul cu FCSB?) Mentalitatea. Am venit aici să luăm cele 3 puncte, n-am fi fost fericiți cu un egal.

(n.r. acesta este Papeau pe care-l aștepți și tu?) Nu, pentru că încă nu am ritm de joc. Sunt fericit că am jucat 90 de minute astăzi. Dacă voi juca mai multe minute voi ajunge la cea mai bună formă a mea”, a spus Jayson Papeau.

Publicat: 05 11. 2023, 23:54