Acasa » Fotbal Intern » Penalty discutabil primit de Dinamo cu Gaz Metan! Comentatorul meciului a izbucnit: „N-a fost nimic! E jenant” | VIDEO

Penalty discutabil primit de Dinamo cu Gaz Metan! Comentatorul meciului a izbucnit: „N-a fost nimic! E jenant” | VIDEO

Andrei Preotu
Penalty discutabil primit de Dinamo cu Gaz Metan! Comentatorul meciului a izbucnit: „N-a fost nimic! E jenant” | VIDEO

Dinamo a redus din diferență la Mediaș după ce a înscris de la 11 metri, însă penalty-ul acordat „câinilor” a fost acordat cu mare ușurință.

În minutul 82, Adrian Cojocaru a dictat surprinzător lovitură de pedeapsă, după duelul aerian dintre Moldoveanu și Yuri, iar Ivanovski a profitat de „cadou” și a reușit să marcheze. În cele din urmă, Dinamo n-a mai reușit să revină spectaculos, iar Gaz Metan s-a impus cu scorul de 2-1.

Duelul dintre Gaz Metan și Dinamo este Live Video Online pe prosport.ro.

Dinamo, penalty inexistent la Mediaș: „N-a fost nimic!”

Condusă cu 0-2, după golurile superbe reușite de Ronaldo Deaconu în prima repriză, Dinamo „a aprins” finalul meciului de la Mediaș.

„Câinii” au suferit teribil și la Mediaș, dar au marcat dintr-un penalty inexistent, pe finalul meciului. Lovitura de la 11 metri, acordată după duelul dintre Moldoveanu și Yuri, a fost transformată cu ceva șansă de Ivanovski, atacantul adus de Iuliu Mureșan în „Ștefan cel Mare”. A rămas singurul șut pe poartă al lui Dinamo, care trebuie să tragă tare pentru a evita și în acest sezon retrogradarea în Liga 2.

„N-a fost nimic! Este un penalty inexistent. E jenant să acorzi un astfel de penalty. La Alba Iulia sau la ARO Câmpulung primeai astfel de penalty-uri. Te mai ciocnești în aer, dar n-a fost nimic”, a tunat unul dintre comentatorii meciului de vineri, Ionuț Angheluță, atunci când a văzut decizia luată de arbitrul Adrian Cojocaru.

Foto: Digi Sport

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]