Oltenii știu să dea doar goluri „mondiale”. Cicâldău și Ofosu, reușite superbe în partida care poate aduce Universitatea Craiova pe primul loc | VIDEO

Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova, Live Video Online din etapa 27 din Liga 1

Universitatea Craiova are o misiune grea la Arad, pentru că emoțiile sunt foarte mari. FCSB a pierdut cu CFR Cluj, iar oltenii pot trece pe primul loc dacă reușesc să învingă UTA. Oaspeții au condus după 30 de minute cu 2-1. Pentru echipa lui Corneliu Papură au marcat Alexandru Cicâldău și Reagy Ofosu.

Partida de la Arad a început cu un spectacol. Fanii formației gazdă, aflați în afara stadionului, au aprins torțele, iar fumul gros a ajuns pe stadion. Două minute nu s-a mai văzut nimic, iar Marius Avram a oprit partida. La reluare, oltenii s-au năpustit în atac. Alexandru Cicâldău a deschis scorul. Mijlocașul Craiovei a primit un balon de la Mamut și a șutat necruțător, cu exteriorul piciorului drept, iar portarul Iacob nu a avut nicio șansă. (VIDEO AICI)

Arădenii s-au plâns înaintea partidei că gazonul stadionului este foarte rău, dar pentru Reagy Ofosu nu a fost o problemă. A pornit în forță pe partea stângă, a driblat scurt un adversar și l-a dat gata pe portarul Iacob, în minutul 27. Mamut a fost omul care a contribuit la ambele reușite.

Pentru formația gazdă a marcat Buhăcianu, iar după 30 de minute, în partida de la Arad se marcaseră trei goluri.

UTA (4-2-3-1): 93. Fl. Iacob – 20. Simo 4. Benga, 21. Erico, 8. Bustea – 98. Isac, 6. Albu – 7. Oct. Ursu, 86. Rusu, 28. Buhăcianu – 19. C. Rus
Rezerve: 33. Balauru, 11. Oroian, 18. Fl. Ilie, 17. Melinte, 24. Miculescu, 20. Popescu, 10. Ioniță
Antrenor: Laszlo Balint

CRAIOVA (4-3-3): 13. Pigliacelli – 18. Vlădoiu, 4. Bălașa, 23. M. Constantin, 11. Bancu – 16. Nistor, 6. Screciu, 10. Cicâldău – 22. Bărbuț, 30. Mamut, 14. Ofosu
Rezerve: 1. L. Popescu, 5. Vătăjelu, 8. Mateiu, 17. Baiaram, 28. Cîmpanu, 33. Căpățână, 2 Papp, 9. Ivan, 23. V. Constantin
Antrenor: Corneliu Papură

Publicat: 14 12. 2020, 19:43
Actualizat: 14 12. 2020, 19:47