Înfrângere ireală pentru România la Under 17! „Tricolorii” aveau 2-0 în minutul 85, dar au „reușit” să piardă: un fotbalist al lui Gică Hagi ne-a „îngropat” cu un autogol în prelungiri

România Under 17 a pierdut cu Cehia după ce a condus cu 2-0

Echipa națională Under 17 a României, antrenată de Nicolae Roșca, este într-un stagiu de pregătire în Cehia, la Teplice. Aici, marți, 8 august, „tricolorii” au jucat primul meci amical, din cele două programate, cu selecționata cehă.

România a condus cu 2-0 prin golurile lui Kevin Țăran (44) și Yanis Pîrvu (75), dar gazdele au întors rezultatul după ce au marcat în minutele 85, 90+4 și 90+6, iar Cehia U17 – România U17 s-a încheiat cu scorul de 3-2.

Cehia s-a impus după faza din minutul 90+6, în urma unui autogol al lui David Dumitra de la Farul.

România U 17 a evoluat în următoarea formulă: 1. Ungureanu – 2. Gașpar, 5. Ioniță, 6. Dumitra, 3. Pădurariu – 4. Laszlo – 7. Popa (21. Crișan, 90+2), 8. Petculescu, 10. Toma-cpt. (18. Burlacu, 66), 11. Stoian (17. Pîrvu, 58) – 9. Țăran (20. Stana, 46). Rezerve: 12. Maxim – 13. Ilaș, 15. Vitan, 16. Manolache, 19. Doicaru, 22. Munteanu

Al doilea meci e programat joi, 10 august, de la 12:00, ora României.