Gigi Becali, apariție șoc la FCSB 2 – CSA Steaua: „Păi râde Talpan de noi?”. Ieșirea nervoasă a patronului la adresa arbitrului

Chiar dacă Gigi Becali dorește să nu mai vorbească cu presa, el continuă să facă show la meciurile echipelor sale. FCSB 2 – CSA Steaua s-a terminat cu scorul de 1-2, acesta fiind primul duel între echipele roș-albastre.

Patronul lui FCSB a fost prezent la meciul dintre echipa a doua a clubului său și CSA Steaua, unul dintre cele mai așteptate dueluri din Liga a 3-a.

Gigi Becali, spectacol la meciul dintre FCSB 2 și CSA Steaua

În minutul 80, „latifundiarul din Pipera” și-a încurajat echipa într-un mod inedit: „Hai, Istrate! Hai cu golul, băieți, că suntem în inferioritate numerică! Păi râde Talpan de noi?”.

Câteva minute mai târziu, Gigi Becali s-a enervat la o fază la care arbitrul n-a dat fault pentru FCSB 2, ci a dat pentru CSA Steaua. El a izbucnit la adresa arbitrului: „Bă, arbitru nenorocit! Dă-mi mie galben!”.

FCSB 2 – CSA Steaua 1-2

FCSB și CSA Steaua s-au întâlnit prima oară într-un meci din Liga 3. Au fost tensiuni înaintea partidei. Suporterii echipei finanțate de Ministerul Apărării au încercat să ajungă la stadion, dar nu au fost lăsați de jandarmi. La meci a fost și Gigi Becali. Omul de afaceri și-a încurajat favoriții, s-a certat cu arbitrul, iar la finalul partidei, după ce CSA Steaua a marcat, s-a urcat în mașină și a plecat.

Partida a fost spectaculoasă cu multe faze de poartă. Ardean a deschis scorul pentru FCSB în minutul 45. CSA Steaua a rămas în inferioritate în minutul 62 după ce Morariu a primit cartonașul roșu, dar a reușit să câștige. Chipirliu a egalat din pasa lui Zaharia, iar Antohi Andrei a înscris golul victoriei în ultimele secunde ale confruntării.

ECHIPELE DE START DE LA FCSB 2 – CSA STEAUA:

FCSB 2: Udrea – Timiș, Trif, Octavian Popescu, Botezatu, Tand, Ardelean, David, Chirițoiu, Moldovan, Coza
Rezerve: Andrei, Musi, Halep, Mitrache, Cireșoiu, Dănilă, Istrate, Ciuciulete
Antrenor: Bogdan Vintilă

CSA Steaua: Mușat – Beța, Morariu, Walace, Bărbulescu – Mihăescu, Pacionel, Chipriliu – Ilie, Zaharia, Elek
Rezerve: Bălbărău, Bactăr, Vlad, Nițu, Enceanu, Băjenaru, Antohi, Călințaru, Răsdan
Antrenor: Daniel Oprița

Publicat: 19 09. 2020, 19:06
Actualizat: 19 09. 2020, 20:16