Moți din Liga 2! VIDEO | Moment incredibil: un atacant de la CS Balotești a apărat un penalty în meciul cu Farul

Atacantul echipei CS Balotești, Alexandru Stoica, a fost nevoit să intre în poarta în prelungirile jocului cu SSC Farul, desfășurat sâmbătă dimineață, și a reușit să apere o lovitură de la 11 metri.

În minutul 90+1, SSC Farul a primit un penalty, iar portarul Fulga a fost eliminat. Ilfovenii n-au mai avut schimbări la dispoziție, astfel că atacantul Stoica a fost trimis în poartă. Celestino, cel care mai transformase un penalty în timpul jocului, nu l-a putut învinge pe Stoica. Atacantul a reținut mingea, iar meciul s-a terminat 1-0 pentru SSC Farul, care obține trei puncte importante în lupta pentru evitarea retrogradării.

Chiar dacă echipa lui a pierdut, Stoica a fost extrem de fericit la final, pentru că a reușit să pareze o lovitură de la 11 metri.

VIDEO CU MOMENTUL

Citește și: UTA câștigă derby-ul cu ACS Poli după ce a fost condusă la pauză. Farul ia trei puncte mari într-un meci cu trei eliminați, Argeșul nu bate și Săndoi e pe făraș. Rezultatele etapei 24

Publicat: 09 03. 2019, 14:05
Actualizat: 09 03. 2019, 14:36