Penalty clar refuzat în FCSB – Dinamo! Greșeala făcută de Istvan Kovacs pe Arena Națională + verdictul lui Ion Crăciunescu

Dinamo ar fi trebuit să primească un penalty în prima repriză a derby-ului cu FCSB de pe Arena Națională, dar Istvan Kovacs nu a arătat punctul cu var. Fostul arbitru Ion Crăciunescu a confirmat că decizia lui Kovacs a fost greșită.

FCSB – Dinamo, live blog pe ProSport

Partida dintre FCSB și Dinamo a fost tensionată, după ce Florinel Coman a fost taxat dur de fanii dinamoviști pentru gestul făcut în prima repriză. Istvan Kovacs nu a stat pe gânduri și a trimis ambele echipe la vestiar, din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor din peluza dinamovistă.

Pe teren, Dinamo ar fi trebuit să primească un penalty în minutul 43, la scorul de 1-1. Mihai Popescu a tras din interiorul careului, iar mingea l-a lovit în mână pe Iulian Cristea, dar Kovacs nu a dictat lovitură de pedeapsă.

„Mie mi se pare că a fost penalty”, a declarat Ion Crăciunescu, la DigiSport.

Publicat: 05 10. 2019, 22:17