Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Nu oricine câștigă în fața a 30.000 de timișoreni!”

„Nu oricine câștigă în fața a 30.000 de timișoreni!”

Tehnicianul lui Dinamo, Mircea Rednic, a declarat că victoria "roș-albilor" de la Timișoara (3-0) este incontestabilă. "Puriul" spune că elevii săi au demonstrat un plus la nivelul relațiilor de joc și este de părere că nu orice echipă poate câștiga pe Bega, în fața a 30 000 de oameni. "Meciul cu Timișoara a fost unul special. Din "11"-le care a intrat ieri, doar Tamaș nu a participat la ședințele de pregătire de la început. S-au văzut relațiile de joc. Ieri le-am zis să speculeze zona centrală, știam că au probleme acolo. Rar vezi în România o echipă să câștige în asemenea condiții, în fața a 30 000 de timișoreni. Aseară, doar Dinamo a fost pe teren. Nu cred că ne-au studiat așa bine cum am făcut-o noi.", a spus Rednic la gsptv.
"Nu oricine câștigă în fața a 30.000 de timișoreni!"

Tehnicianul lui Dinamo, Mircea Rednic, a declarat că victoria "roș-albilor" de la Timișoara (3-0) este incontestabilă. "Puriul" spune că elevii săi au demonstrat un plus la nivelul relațiilor de joc și este de părere că nu orice echipă poate câștiga pe Bega, în fața a 30 000 de oameni.

"Meciul cu Timișoara a fost unul special. Din "11"-le care a intrat ieri, doar Tamaș nu a participat la ședințele de pregătire de la început. S-au văzut relațiile de joc. Ieri le-am zis să speculeze zona centrală, știam că au probleme acolo. Rar vezi în România o echipă să câștige în asemenea condiții, în fața a 30 000 de timișoreni. Aseară, doar Dinamo a fost pe teren. Nu cred că ne-au studiat așa bine cum am făcut-o noi.", a spus Rednic la gsptv.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]