Manea, după derby-ul sărăciei:** „Victoria Severinului e meritată! Bistrița nu știu dacă termină turul!”

Antrenorul Nicolae Manea a fost dezamăgit de rezultatul din derby-ul celor mai sărace echipe din Liga I. CS Turnu Severin a învins Gloria Bistrița cu 1-0 și a obținut prima victorie din campionat.

„Un meci între două echipe care au mari probleme, atât financiare, cât și în clasament. Au fost două reprize diametral opuse. În prima am dominat noi meciul, dar partea secundă a aparținut în totalitate gazdelor. Băieții mei nu au mai respectat nimic, au făcut pasul înapoi, poate din dorința de a scoate un egal. Cei mai buni jucători au fost portarii. Marinescu în prima repriză, Dolha în cea de-a doua.  Severinul merita să câștige după cum a jucat. E o victorie muncită, meritată. Noi nu am fost în stare să dăm o centrare și adversarii au câștigat așa. Asta e nivelul. Încercăm să ne salvam, dar încep să cred din ce în ce mai puțin în obiectiv. Ca și noi, Severinul a făcut meciuri bune și în celelalte etape, dar a pierdut nemeritat. O echipă are valoare când joacă până la final. Dacă situația la noi se remediază, mai putem spera, dacă nu, nu cred că putem termina campionatul. Nici turul nu cred. E greu în situația asta. Ce să le spun la băieți, când ei nu au luat un salariu. Jucați pe apă minerală!”, a spus Manea.

Publicat: 10 11. 2012, 00:02
Actualizat: 10 11. 2012, 00:03