Show cu multe goluri în Moldova! FC Vaslui - Ceahlăul 4-3

3 nov 2012 4131 afişări Comentează şi tu Liga 1

O primă repriză foarte disputată la Vaslui, acolo unde gazdele conduc cu scorul de 3-1 după o primă parte cu multe goluri.

Oaspeţii au început mai bine şi au marcat prin Ichim, însă avanatajul Ceahlăului a durat doar trei minute; Celeban reuşind să restabilească egalitatea.

A urmat apoi un joc destul de echilibrat la mijlocul terenului. Însă în doar două minute, gazdele s-au desprins decisiv pe tabela de marcaj. Mai întâi Caue a marcat pentru 2-1, ca după numai două minute, Marius Niculae să ducă scorul la 3-1.

A doua parte a partidei a fost una la fel de spectaculoasă. Nemţenii au început tare prima repriză şi au reuşit să reducă din diferenţă prin Lukanovic.

Celeban a refăcut diferenţa de două goluri după ce a reluat o centrare a lui Stanciu, acesta reuşind al doilea gol al său în această partidă.

Finalul de meci a fost unul încins, mai ales că Achim a reuşit să reducă din nou din diferenţă în minutele de prelungire.

Vasluienii au reuşit să menţină până la final avantajul pe tabela de marcaj şi echipa lui Viorel Hizo a luat toate cele trei puncte.

Iată echipele de start:

FC Vaslui: Coman - Celeban, Varela, Charalambous, Milanov - Caue, Costin - Antal, Sburlea, Varga - Niculae

Rezerve: Straton - Stanciu, Tukura, Sălăgeanu, Cordoş, Jumisse, Buhăescu
Antrenor: Viorel Hizo

CLICK AICI pentru comentariul LIVE TEXT al partidei

Ceahlăul: B. Miron - A. Moreno, Mohamed, Ichim, Barna - Monroy, V. Achim - Bădescu, Golubovic, Constantinescu - Lukanovic

Rezerve: Jovic - Cazan, Tolimir, Rusu, Chitoaşcă, Viţelaru, Velici
Antrenor: Costel Enache

FC Vaslui caută să reintre în lupta pntru primele locuri ale Ligii I, însă primeşte pe teren propriu vizita uneia dintre cele mai în formă echipe din subsolul clasamentului, Ceahlăul. Nemţenii au obţinut patru puncte în ultimele două întâlniri din campionat, cu Gaz Metan (2-1) şi Dinamo (0-0) şi au obţinut la mijlocul săptămânii calificarea în sferturile Cupei României, în faţa aceleiaşi formaţii medieşene.

De cealaltă parte, în acelaşi interval de timp, vasluienii au câştigat cu Universitatea Cluj, dar s-a înclinat la Mediaş o rundă mai târziu şi a continuat perioada de inconstanţă în rezultate pe care o traversează de aproape două luni.

Partida FC Vaslui - Ceahlăul va fi LIVE TEXT pe www.prosport.ro şi live pe DigiSport 1, de la ora 21:30.