Eugen Neagoe, dezamăgit după eșecul cu FCSB: „Puteam să jucăm două zile și nu marcau!”. Cum a pierdut Astra meciul

Eugen Neagoe reactioneaza in meciul de fotbal dintre FCSB si Astra Giurgiu, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 15 ianuarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Eugen Neagoe, antrenorul Astrei Giurgiu, s-a declarat dezamăgit după înfrângerea cu FCSB, scor 0-3.

FCSB și Astra Giurgiu s-au întâlnit în etapa cu numărul 16 din Liga 1, pe Arena Națională, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 3-0, datorită golurilor înscrise de către Dennis Man ’77 și Florin Tănase ’81, ’89.

La finalul partidei, Eugen Neagoe a declarat că înlocuirea lui Valerică Găman, din minutul 71 a dus la eșecul echipei sale.

Eugen Neagoe, dezamăgit după FCSB – Astra 3-0

„Explicațiile sunt puține și simple, dar cred că și în această seară am făcut un joc foarte bun. 78 de minute cei de la FCSB nu îmi amintesc să fi avut vreo ocazie. Trebuia să avem 2-0 la pauză, dar am ratat. Ăsta este fotbalul. N-am avut o bancă solidă. Când vor veni și ceilalți jucători, vom arăta mult mai bine. Dar și în această seară, până la primul gol, FCSB nu a avut nicio ocazie.

Era un meci simplu, puteam să jucăm două zile și nu marcau, dacă nu îl schimbam pe Găman din cauza problemelor pe care le-a avut. Tactic, băieții au stat perfect în teren. N-am reușit să marcăm și am fost pedepsit în ultimele 12-13 minute.

Sunt foarte dezamăgit de rezultat, nu de joc. Sunt două luni restanță, nu este ceva neobișnuit să zicem în România. Sunt multe echipe care au asemenea probleme, dar eu sunt convins că se vor rezolva.

Eu am mare încredere în jucători și în echipa noastră și am demonstrat acest lucru. Am jucat de la egal la egal cu echipa de pe primul loc”, a spus Eugen Neagoe, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 15 01. 2021, 22:22
Actualizat: 15 01. 2021, 22:33