Dorinel Munteanu simte pericolul după nouă meciuri fără victorie, cinci înfrângeri la rând şi 12 goluri primite în ultimele trei etape. Ce a putut spune după "setul" încasat de la Poli Iaşi: "Dacă domnul preşedinte a spus asta..."

14 dec 2018 5303 afişări Comentează şi tu Liga 1

Dorinel Munteanu (50 de ani) a apărut foarte supărat la interviul de după meciul pierdut cu Poli Iaşi, 3-6, chiar pe teren propriu.

Cel mai selecţionat jucător din istoria echipei naţionale nu a câştigat un meci de nouă etape, a pierdut cinci etape consecutiv şi a încasat 12 goluri şi a părut, vineri seară, că se gândeşte la o decizie extremă din partea conducerii: "Am întâlnit o echipă bună, cu jucători valoroşi, buni la fazele fixe şi, din păcate, am marcat trei goluri şi am pierdut. Explicaţia pentru nouă meciuri fără victorie? Cauzele parcursului le voi discuta cu preşedintele şi cu primarul care se ocupă de această echipă. Mai este ultimul joc, vom decide, probabil mâine, ce vom face pe viitor. Dacă domnul preşedinte spune că merităm să retrogradăm, da...Aici suntem!", a declarat Dorinel Munteanu, la Digi Sport.

Fără victorie de pe şapte octombrie (1-0 cu FCSB), Chiajna e penultima în Liga 1, cu 17 puncte în 24 de etape, şase peste FC Voluntari şi la egalitate cu Dunărea Călăraşi. În ultima etapă din 2018, ilfovenii au o deplasare dificilă, cu Sepsi OSK.