Dialog inedit între Becali şi Alexa în timpul meciului. Ce i-a reproşat patronul vicecampioanei. FOTO

24 sep 2018 2795 afişări Liga 1
Dialog inedit între Becali şi Alexa în timpul meciului. Ce i-a reproşat patronul vicecampioanei. FOTO 3 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/17529820/2/untitled.png

Partida dintre FCSB şi Dunărea Călăraşi a oferit un moment inedit cu câteva minute înaintea finalului. Patronul vicecampioanei i-a reproşat antrenorului Dan Alexa că vrea să-l egaleze.

FCSB s-a impus fără prea mari probleme în partida din etapa a 9-a a Ligii 1 Betano, scor 2-0, cu Dunărea Călăraşi. În minutul 88 al meciului a avut loc un moment amuzant între Gigi Becali şi Dan Alexa. După ce au fost eliminate şi ultimele urme de griji în privinţa scorului final, patronul FCSB i-a ”reproşat” antrenorului advers că vrea să-l egaleze. Pentru că tribunele sunt foarte aproape de băncile de rezerve, Alexa a auzit reacţia lui Becali, căruia i-a răspuns pe un ton serios. În cele din urmă, cel aflat în lojă a ridicat mâna în semn de scuze, după ce a văzut reacţia antrenorului.

Acum ce vrei să faci, să mă egalezi?”, a strigat Gigi Becali din loja stadionului din Voluntari.

Victoria cu Călăraşiul îi garantează FCSB-ului primul loc în Liga 1. După 9 etape, bucureştenii se află pe primul loc, cu 18 puncte, la două lungimi de poziţia secundă, CFR Cluj.