Concordia - CFR 0-1! Djokovic aduce trei puncte mari pentru clujeni. Culio, eliminat în finalul partidei

24 nov 2018 4834 afişări Comentează şi tu Liga 1

Concordia - CFR 0-1 (Djokovic 23)

Echipele de start:

• Concordia: Greab - Bărboianu (Măzărache 74), Albu, Marc, Fota - Gorobsov, Prepeliţă - Grădinaru, Cristescu, Panait - Batin (Guessan 68)
  • Rezerve: Caparco - Măzărache, Ropotan, Bucşa, Guessan, Nivaldo, Deaconu
  • CFR: Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora - Djokovic, Culios - Omrani (Ioniţă 75), Deac, Păun (Bordeianu 68)- Ţucudean (Lang 90+4)
  • Rezerve: Fernandez - Lang, Peteleu, Bordeianu, Ioniţă, Costache, Tambe

Minutul 90+5: Fluier final! CFR se impune cu golul marcat de Djokovic şi se distanţează la cinci puncte de FCSB, care va juca duminică la Iaşi.

Minutul 90+3: Culio faultează la marginea careului şi vede al doilea galben de la centralul Sebastian Colţescu. Ilfovenii nu reuşesc să profite de şansa de a egala şi este repunere din colţul careului mic pentru clujeni.

Minutul 68: Ocazie pentru CFR Cluj! Deac execută o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar trimite peste poarta lui Greab.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: Pauză!

Minutul 23: GOOOOOL CFR! Djokovic deschide scorul la Chiajna! Mijliocaşul CFR-ului reia cu capul, în plasa porţii lui Greab, o centrare venită din corner.

Minutul 1: Fluier de start!

18:17 Avem echipele de start!

Dorinel Munteanu înfruntă echipa pentru care a jucat şi pe care a antrenat-o. "Neamţul" primeşte, la Chiajna, vizita campioanei CFR Cluj, de la ora 18:30, în etapa a 16-a din Liga 1 Betano. Vor fi faţă-n faţă cea mai slabă ofensivă, Concordia - 10 goluri marcate, respectiv cea mai bună defensivă, CFR - 10 goluri primite.

Cu Dorinel pe bancă, Concordia a învins-o pe FCSB şi nu se sperie nici de campioana CFR, chiar dacă au pierdut ultimele cinci dueluri directe. Munteanu visează la prima participare a Concordiei în playoff.

O singură înfrângere au suferit clujenii în campionat în anul calendaristic curent (2 septembrie 2018, CFR - Viitorul 1-2), în rest au 16 victorii şi 12 rezultate de egalitate. Concordia şi CFR s-au întâlnit de 17 ori până acum. Ardelenii au 9 succese, ilfovenii 3, iar 5 dueluri s-au încheiat indecis.