Ast(r)a da chin! FC Vaslui - Astra 0-0

12 nov 2010 93 afişări Comentează şi tu Liga 1
Ast(r)a da chin! FC Vaslui - Astra 0-0 LIVE TEXT FC Vaslui - Astra 0-0 9 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/7709315/6/j4r2191-resize.jpg

FC Vaslui a intrat într-o pasă neagră de două etape. După 1-2 cuPoli, la Timişoara, moldovenii nu au putut trece ieri de modestaformaţie Astra, meciul încheindu-se nedecis, scor 0-0.

Chiar dacă în niciun moment al jocului nu s-a pus problemaechipei aflate la timonă, Vasluiul fiind mai mereu în ofensivă,ocaziile au fost mai degrabă rare iar momentele de fotbal adevăratau lipsit aproape cu desăvârşire. Chiar şi în aceste condiţii,galben-verzii au ratat două ocazii mari până la pauză, Belloînscriind un "gol turcesc" din 10 metri (13), iar lovitura de capinteligent plasată de Burdujan a fost scoasă de pe linia porţii deOprsal (29).

Măţel a scos de pe linia porţii

Iar dacă prima repriză a avut totuşi parte de câteva momente"călduţe" pentru fanii moldoveni, cea de-a doua jumătate a joculuia adus sub lumina nocturnei Municipalului moldovean neputinţa şilipsa de inspiraţie ofensivă a elevilor lui Hizo. Totuşi, pe final,şutul lui Milanov a fost scos de pe linia porţii de Măţel (85), iarlovitura de cap a lui Pouga a ajuns direct în braţele lui Miron.Jocul s-a terminat cu o remiză albă huiduită copios de cei 2.000 despectatori, în condiţiile în care adversarul s-a apropiat de poartaadversă în ritmul în care avem parte de eclipsa de soare!