Ast(r)a da chin! FC Vaslui - Astra 0-0

12 nov 2010 94 afişări Liga 1
Ast(r)a da chin! FC Vaslui - Astra 0-0 LIVE TEXT FC Vaslui - Astra 0-0

FC Vaslui a intrat într-o pasă neagră de două etape. După 1-2 cu Poli, la Timişoara, moldovenii nu au putut trece ieri de modesta formaţie Astra, meciul încheindu-se nedecis, scor 0-0.

Chiar dacă în niciun moment al jocului nu s-a pus problema echipei aflate la timonă, Vasluiul fiind mai mereu în ofensivă, ocaziile au fost mai degrabă rare iar momentele de fotbal adevărat au lipsit aproape cu desăvârşire. Chiar şi în aceste condiţii, galben-verzii au ratat două ocazii mari până la pauză, Bello înscriind un "gol turcesc" din 10 metri (13), iar lovitura de cap inteligent plasată de Burdujan a fost scoasă de pe linia porţii de Oprsal (29).

Măţel a scos de pe linia porţii

Iar dacă prima repriză a avut totuşi parte de câteva momente "călduţe" pentru fanii moldoveni, cea de-a doua jumătate a jocului a adus sub lumina nocturnei Municipalului moldovean neputinţa şi lipsa de inspiraţie ofensivă a elevilor lui Hizo. Totuşi, pe final, şutul lui Milanov a fost scos de pe linia porţii de Măţel (85), iar lovitura de cap a lui Pouga a ajuns direct în braţele lui Miron. Jocul s-a terminat cu o remiză albă huiduită copios de cei 2.000 de spectatori, în condiţiile în care adversarul s-a apropiat de poarta adversă în ritmul în care avem parte de eclipsa de soare!