Nici amenzile nu-l opresc pe Gigi Becali! Patronul FCSB, un nou atac la adresa lui Istvan Kovacs. „Toată viața o să țin minte ce a făcut cu CFR!”

Arbitrul Istvan Kovacs conduce meciul de fotbal dintre Academica Clinceni - FC Voluntari din etapa a XXVII-a a Ligii 1, disputat pe stadionul Clinceni din Clinceni, sambata, 13 martie 2021. GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO

Gigi Becali a lansat un nou atac la adresa lui Istvan Kovacs, arbitrul pe care l-a acuzat în nenumărate rânduri că o ajută pe CFR Cluj.

Deși a fost amendat de Comisia de Disciplină din cadrul FRF cu o sumă impresionantă, Gigi Becali nu se potolește.

Comisia de Disciplină și Etică a FRF a decis să îl penalizeze pe patronul FCSB-ului din cauza derapajelor sale la adresa arbitrilor. Latifundiarul din Pipera a primit o amendă în valoare de 10.000 de lei, iar apoi a mai încasat o sancțiune de 20.000 de lei pentru că și-a continuat discursurile agresive la adresa arbitrilor.

Gigi Becali, un nou atac la adresa lui Istvan Kovacs

La doar o zi după ce a fost amendat de către Comisia de Disciplină și Etică, Gigi Becali l-a atacat din nou pe Istvan Kovacs și și-a adus aminte de hențul lui Mario Camora din sezonul 2020 – 2021.

„E clar, era minutul 3, îi dăm credit lui Colțescu, mai greu să dai în minutul 3 penalty. A fost un arbitraj corect, eu nu mă supăr când greșesc oamenii. Eu mă supăr cum face Kovacs, cum a fost la Camora cu acel 11 metri. Toată viața o să țin minte ce a făcut Kovacs cu CFR. Îl întreb pe Kovacs, când arbitrează meciurile europene: „De ce nu greșești tu, Kovacs, cum faci cu FCSB? De ce nu greșești și tu, așa, o data?”.

Nu are rost să vorbim de arbitraj, că abia a început. Dacă aveam 11 metri în minutul 3, probabil era altceva”, a declarat Gigi Becali, la „Ora Exactă în Sport”, la PRO X.

Reacția lui Gigi Becali la adresa lui Istvan Kovacs a venit după meciul jucat de FCSB pe terenul celor de la FC Botoșani, scor 0-0, în prima etapă din sezonul 2021 – 2022. Pentru gruparea roș-albastră urmează meciul cu Shakhter Karagandy din turul 2 preliminar al Conference League, joi, 22 iulie, ora 21.30.

Publicat: 17 07. 2021, 09:54