FOTO | Genial! Reacția de milioane a lui Gnohere, după ce Franța a câștigat Cupa Mondială: „Campionul lumii :)!”

Atacantul vicecampioanei României, Harlem Gnohere, a sărbătorit într-un mod inedit victoria Franței în finala Campionatului Mondial de fotbal, Rusia 2018, scor 4-2 în finala cu Croația (2-1 la pauză).

Deși nu a fost convocat niciodată în echipa națională, francezul în vârstă de 30 de ani de la FCSB a postat pe rețelele de socializare o fotografie-trucată în care apare în tricoul Les Bleus, împrumutând numărul 9 de la vârful folosit de Didier Deschamps, Olivier Giroud (31 ani, Chelsea) – schimbat în minutul 81, cu Nabil Fekir (24 ani). Atacantul roș-albaștrilor, care are o clauză de reziliere de 2 milioane de euro, s-a lăudat, cu umor, că este campion mondial.

Citește și: „Allez les Bleus”. Franța e noua campioană mondială după o finală electrizantă, în care s-au marcat 6 goluri. Modric&Rakitic n-au mai avut suflu să treacă linia de finiș. Cronica meciului

Harlem Gnohere trage la campioni mondiali. În noiembrie 2017, a fost prins la mijloc de trei campioni mondiali, în cadrul emisiunii Le Vestiaire, produsă de postul francez SFR Sport. Atacantul trecut pe la cele mai importante două cluburi bucureștene – în ordine, Dinamo (transfer în iulie 2015) și FCSB (transfer în ianuarie 2017) – a răspuns curiozităților despre fotbalul est-european și Liga 1.

Campion mondial cu Franța în 1998 și medaliat cu aur la Europeanul din 2000, Frank LeBouef a reușit să îl încuie pe „Bizon” doar cu o întrebare malițioasă despre vestitul său sitl vestimentar, casual-sport.

Publicat: 15 07. 2018, 21:26
Actualizat: 15 07. 2018, 22:46