Gigi Mulțescu, plin de nervi și în Cupa României! Dinamo a cerut două penalty-uri în mai puțin de 10 minute, în meciul cu Astra Giurgiu

Gheorghe Multescu, antrenorul echipei Dinamo, reactioneaza in timpul partidei dintre jucatorii sai si cei de la Hermanstadt, in prima etapa din noul sezon al Ligii 1, luni 24 august 2020. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Dinamo a cerut două penalty-uri în prima repriză a duelului cu Astra Giurgiu, din Cupa României, însă Sebastian Colțescu nu le-a dat dreptate oaspeților.

Adam Nemec a fost primul dinamovist care a solicitat lovitură de pedeapsă, iar apoi a venit și rândul lui Mihaiu să ceară o lovitură de la 11 metri.

Astra Giurgiu s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a eliminat-o în sferturi pe Petrolul Ploiești, scor 3-0, în deplasare. De partea cealaltă, Dinamo s-a impus în fața celor de la Dunărea Călărași, scor 3-1. Partida dintre Astra și Dinamo este Live Video Online pe prosport.ro.

Dinamo a cerut două penalty-uri în meciul cu Astra, în semifinalele Cupei României

După ce Krpic a deschis scorul repede pentru gazde, dinamoviștii, care așteaptă revenirea portarului Mihai Eșanu, așa cum a scris ProSport, au căutat să egaleze până la pauză.

Echipa lui Gigi Mulțescu n-a jucat rău și a cerut două lovituri de la 11 metri: în minutul 27, Adam Nemec a căzut de lângă Lamanje, dar jocul a fost lăsat să continue.

Apoi, tot fotbalistul francez format de Grenoble putea să producă un penalty, de această dată după duelul cu Mihaiu, pe care l-a împins în careu, așa cum s-a putut observa și pe reluările de la tv.

Astra – Dinamo | Echipele de start

Astra: Lazar – Raspopovic, Găman (cpt.), Graovac, Lamanje – Boe-Kane, Canadjija – Stahl, V. Gheorghe, Riza – Krpic.

Rezerve: Maximilian Popa, Goncalves, Wuthrich, Carneiro, Crepuljia, Igor Jovanovic, Montini, Merloi, Balaure.
Absenți: Răduț (accidentat), Fatai, Ioniță, Seto (suspendați de ANAD)
Antrenor: Eugen Neagoe

Dinamo: Kongshavn – Sorescu (cpt.), Bejan, Albentosa, R. Grigore – Răuţă – Gol, Anton, Achim – Mihaiu, Nemec.

Rezerve: A. Mitrovic, Steliano Filip, Nepomuceno, Blejdea, Giani Stere, Morsay, Fabbrini, Ahmed Bani, Puljic.

Publicat: 13 04. 2021, 20:05
Actualizat: 14 04. 2021, 01:27