Un jucător din România a încercat să imite gestul făcut celebru de Messi şi Ronaldo. FOTO | Ce a ieşit :)

28 nov 2017 4141 afişări Cupa Romaniei
Un jucător din România a încercat să imite gestul făcut celebru de Messi şi Ronaldo. FOTO | Ce a ieşit :) 2 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7949/16836144/2/vlada.jpg

CS Afumaţi i-a pus probleme serioase lui CS U Craiova în Cupa României, oltenii fiind nevoiţi să revină de două ori, după ce au fost conduşi de divizionara secundă. După 90 de minute, scorul a fost egal (1-1), astfel că s-a mers în prelungiri. Vlada a înscris pentru 2-1 în minutul 93, după un carambol în apărarea oltenilor. Atacantul iflovenilor a încercat să sărbătorească într-un mod caracteristic jucătorilor de top din Europa. Din păcate, rezultatul nu a fost cel dorit.

Captură Digi Sport

Imediat după ce şi-a adus echipa în avantaj pentru a doua oară în meci, atacantul ilfovenilor şi-a scos tricoul şi l-a arătat puţinilor spectatori prezenţi pe Ilie Oană din Ploieşti, dar aici s-au oprit coincidenţele cu Messi şi Ronaldo. Vlada, care s-a ales cu un cartonaş galben pentru gestul său, a ţinut tricoul invers. Oricum, pe spate nu era inscripţionat numele său, ci doar "Consiliul Local Afumaţi".

Marcelo a fost cel care a inspirat jucătorii europeni să sărbătorească într-un astfel de mod, după finala Ligii Campionilor din 2014, când Real s-a impus în faţa rivalilor de la Atletico, în prelungiri. Brazilianul a marcat pentru 3-1, după care a rămas cu tricoul ridicat spre camera de filmat. Galacticii au cucerit "La Decima" în stagiunea respectivă. Vlada a încurcat feţele tricoului, astfel că pe reluare nu i s-a văzut numele.

Messi a readus în atenţia publicului acest mod de a sărbători golul, după ce a marcat golul victoriei în ultima secundă pe Santiago Bernabeu, în "El Clasico". Ronaldo i-a răspuns într-un alt "Clasico", disputat pe Camp Nou. Fekir a inflamat spiritele în Franţa după ce a marcat pentru 5-0 în derby-ul cu Saint-Etienne. Căpitanul lui Olympique Lyon s-a dus direct spre galeria adversarilor, pentru a completa umilinţa. Fanii au intrat pe teren iar meciul a fost întrerupt minute bune.