Optimi Cupa României | Gaz Metan - Dinamo 1-3. Vezi toate echipele care s-au calificat în sferturi

15 dec 2016 43854 afişări Comentează şi tu Cupa Romaniei
Optimi Cupa României |  Gaz Metan - Dinamo 1-3. Vezi toate echipele care s-au calificat în sferturi
  • Toate echipele calificate în sferturile Cupei României: Dinamo, Viitorul, Astra, Voluntari, CS Mioveni, ACS Poli Timişoara, CS U Craiova şi CFR Cluj.

Programul optimilor:

15 decembrie, ora 13:30

  • FINAL | LUCEAFĂRUL ORADEA - AFC ASTRA   1-3 (Cigan 40' / Jr. Morais 33', D. Niculae 68', Hlinca 89' - autogol)
    Stadion: "Iuliu Bodola" (Oradea);
    Arbitru: Denis Haidiner (Hunedoara); Asistenţi: Imre-Laszlo Bucşi (Sfântu Gheorghe) şi Gero Szabo (Cluj-Napoca).

15 decembrie, ora 17:30

  • FINAL | FC VIITORUL - PANDURII TÂRGU JIU   3-0 (G. Iancu 30', Vînă 62', Purece 65')
    Stadion: Academia Gheorghe Hagi - Teren 1 (Ovidiu);
    Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); Asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel) şi Gabriel Sabin Stroe (Piteşti).

15 decembrie, ora 20:30

  • FINAL | GAZ METAN MEDIAŞ - DINAMO BUCUREŞTI 1-3 (Axente 66' / Romera 60', Buzean 77' - autogol, D. Nistor 90+3')
    Stadion: Gaz Metan (Mediaş);
    Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenţi: Octavian Şovre (Oradea) şi Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca).

VEZI desfăşurarea LIVE TEXT a meciurilor de joi


14 decembrie, ora 17:30

  • FINAL | FC VOLUNTARI - ASA TÂRGU MUREŞ 3-0 (Popadiuc 42', L. Cazan 56', M. Căpăţînă 79')
    Stadion: Baza Sportivă Buftea (Iarbă)(Buftea);
    Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti); Asistenţi: Romică Bîrdeş (Piteşti) şi Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea).

14 decembrie, ora 20:30

  • FINAL | CS MIOVENI - FC STEAUA BUCUREŞTI 6-5 după loviturile de departajare (0-0 după 90 de minute, 1-1 după prelungiri, 5-4 la loviturile de departajare) (Nilă 95' / Vl. Achim 114')
    Stadion: Orăşenesc (Mioveni);
    Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); Asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca) şi Mihai Marius Marica (Bistriţa).

Au înscris la loviturile de departajare: Ayza, Ed. Stoica, Nilă, Gugu, Boboc / Achim, Pintilii, Ov. Popescu, Moke
Au ratat la loviturile de departajare: Năstăsie / Boldrin, De Amorim

VEZI desfăşurarea LIVE TEXT a meciurilor de miercuri


13 decembrie, ora 13:30

  • FINAL | CS AFUMAŢI - ACS POLI TIMIŞOARA 0-3 (Drăghici 4', Vădrariu 75', Llorente 90')
    Stadion: Comunal (Afumaţi);
    Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud) şi Ferencz Tunyogi (Zalău).

13 decembrie, ora 17:30

  • FINAL | DACIA UNIREA BRĂILA - CS U CRAIOVA  0-2 (Surugiu 7', R. Petre 90+3')
    Stadion: Gloria (Buzău);
    Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenţi: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) şi Andrei Constantinescu (Bucureşti).

13 decembrie, ora 20:30

  • FINAL | CFR CLUJ - CSM POLI IAŞI 2-0 (Bud 6', D. Roman 73')
    Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu" (Cluj-Napoca);
    Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenţi: Gabriel Bârjac (Zalău) şi Iulius-Radu Timar (Marghita).

VEZI desfăşurarea LIVE TEXT a meciurilor de marţi

Versiune selectata: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.