FC Girceni, Zagon Păpăuţi sau Recolta Tufeşti, primele nume care vor lua startul în Cupa României

6 iul 2009 175 afişări Comentează şi tu Cupa Romaniei
FC Girceni, Zagon Păpăuţi sau Recolta Tufeşti, primele nume care vor lua startul în Cupa României Biruinţa Gheraieşti, FC Girceni, Zagon Păpăuţi sau Recolta Tufeşti, printre numele care vor lua startul în Cupa României

Deşi Cupei României s-a încheiat recent, iar CFR-ul câştigat trofeul, noua ediţie a competiţiei va lua startul în această lună. Astăzi a avut loc tragerea la sorţi a programului meciurilor din faza I a Cupei României, ediţia 2009/2010, care vor avea loc miercuri, 15.07.2009, de la ora 17.30. Jocurile sunt programate să se desfăşoare în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, primele echipe fiind organizatoare, informează site-ul FRF.

 În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare din punctul de pedeapsă.

Conform Art.32.13 din ROAF, echipele programate în Cupa României nu pot renunţa la jocuri, sub sancţiunea eliminării lor din campionatul în care participă.

Faza a II-a a Cupei României-Timişoreana, la care vor participa 70 de echipe câştigătoare ale jocurilor din faza I şi celelalte 10 echipe din Liga a 3-a, în total 80 de echipe, este programată să aibă loc la data de 29.07.2009.

Programul meciurilor din faza I a Cupei României:

1. CS AS Roma ( BT ) – Luceafărul M. Eminescu ( BT )

2. Rapid Dumeşti ( IS ) – Politehnica 2 Iaşi

3. FCM 2 Bacău – CFR Paşcani ( IS )

4. Willy 2 Bacău – Pambac Bacău

5. Willy Bacău – Aerostar Bacău

6. Dorna Vatra Dornei ( SV ) – Rapid CFR Suceava

7. ASA Miercurea Ciuc ( HR ) – Rarăul Câmpulung Moldovenesc ( SV )

8. Biruinţa Gheraieşti ( NT ) – Laminorul Roman ( NT )

9. Ceahlăul 2 Piatra Neamţ – Cetatea Tg. Neamţ

10. FC Girceni 2008 ( VS ) – FC Bârlad ( VS )

11. FCM Dunărea 2 Galaţi – Politehnica Galaţi

12. FC Dumitreşti / Stelele Vrancei – CSM Focşani ( VN )

13. Zagon Păpăuţi ( CV ) – FC Panciu (VN )

14. Recolta Tufeşti ( BR ) – CF Brăila

15. CS Năvodari ( CT ) – Viitorul Însurăţei ( BR )

16. Petrolul 2 Berca ( BZ ) – Petrolul Berca ( BZ )

17. AS Municipal Constanţa – Portul Constanţa

18. CSM Medgidia ( CT ) – Callatis Mangalia ( CT )

19. CS Eforie ( CT ) – Farul 2 Constanţa

20. Arrubium Macin ( TL ) – Săgeata Stejaru ( TL )

21. Abatorul Slobozia ( IL ) – Unirea Slobozia ( IL )

22. Rapid Clejani ( GR ) – Victoria 2008 Adunaţii Copăceni ( GR )

23. FCM Alexandria ( TR ) – Petrolul Videle ( TR )

24. Inter Gaz Bucureşti – Rapid 2 Bucureşti

25. Comprest GIM Bucureşti – Rocar ANEFS Bucureşti

26. Progresul 2 Bucureşti – Juventus Bucureşti

27. FCM Câmpina ( PH ) – Kaproni Boldeşti ( PH )

28. Petrolul 2 Ploieşti ( PH ) – Conpet Ploieşti ( PH )

29. Intersport Plopeni ( PH ) – Chimia Brazi ( PH )

30. AFC Filipeştii de Pădure ( PH ) – Electrosid Titu ( DB )

31. Gaz Metan Finta ( DB ) – Viitorul Pucioasa ( DB )

32. Naţional Călăraşi – Dunărea Călăraşi

33. CS Corbeanca ( IF ) – ASC Clinceni ( IF )

34. FC Argeş 2 – ACS Berceni ( IF )

35. FC Argeş 3 – Muscelul Câmpulung ( AG )

36. FC Balş ( OT ) – FC Caracal ( OT )

37. LIGA A PATRA ( OT ) – Alro Slatina ( OT )

38. CS CFR Craiova ( DJ ) – Progresul Corabia ( DJ )

39. Agrostar Barca ( DJ ) – Armata Craiova ( DJ )

40. Petrom Chimia Craiova ( DJ ) – Prometeu Craiova ( DJ )

41. Ghecon Lăpuşata ( VL ) – Oltchim Rm. Vâlcea

42. CS Ralbex Turcineşti ( GJ ) – Minerul Motru ( GJ )

43. Energia Rovinari ( GJ ) – Minerul Mătăsari ( GJ )

44. Dunărea Pristol ( MH ) – Minerul Mehedinţi

45. Jiul Rovinari ( GJ ) – Building Vânju Mare ( MH )

46. Minerul Anina ( CS ) – FCM Reşiţa ( CS )

47. FC Râşnov ( BV ) – Unirea Tărlungeni ( BV )

48. FC Săcele ( BV ) – CF Predeal ( BV )

49. Royal Braşov – Victoria Bod ( BV )

50. Viitorul Agarbiciu ( SB ) – FC Cisnădie ( SB )

51. Ena Inter Fagaraş ( BV ) – Gaz Metan Tg. Mureş

52. AS Acatari ( MS ) – Unirea Ungheni ( MS )

53. Unirea Dej ( CJ ) – Avântul Reghin ( MS )

54. Arieşul 2 Turda ( CJ ) – CFR 2 Cluj

55. Seso Iara ( CJ ) – Sănătatea Cluj

56. Progresul Jelna ( BN ) – Gloria 2 Bistriţa

57. FC Zlatna ( AB ) – CSM Sebeş ( AB )

58. AS Pro Nădlac ( AR ) – CS Ineu ( AR )

59. Gloria CTP Arad – Naţional Sebiş ( AR )

60. FC Chisoda ( TM ) – FC Timişoara 2

61. Unirea Sânnicolau Mare ( TM ) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic ( TM )

62. Calor Timişoara – Viitorul Sânandrei ( TM )

63. Alto Gradimento Albina ( TM ) – Progresul Gătaia ( TM )

64. Rapid Jibou ( SJ ) – CF Zalău ( SJ )

65. CS Gama Homoroade ( SM ) – FC Bihor 2 Oradea

66. CS Izvorul Cociuba ( BH ) – Bihorul Beiuş ( BH )

67. Corvinul Hunedoara ( HD ) – CF Liberty 2 Oradea ( BH )

68. CS Vulcan ( HD ) – Dacia Orăştie ( HD )

69. Retezatul Haţeg ( HD ) – Marmosim Simeria ( HD )

70. AS Vetrix Satulung ( MM ) – Marmaţia Sighet ( MM )

Versiune selectata: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.