Spectator-surpriză la meciul FCSB 2 – CSA Steaua! Jucătorul transferat de Gigi Becali a urmărit partida alături de noii colegi | FOTO

Meciul de fotbal dintre FCSB - CSA Steaua contand pentru Liga a 3-a, disputat in Bucuresti, sambata, 19 septembrie 2020. © FOTO: Stefan Constantin / Sport Picture
Vezi galeria foto - 14 poze

CSA Steaua a câștigat meciul cu FCSB 2, din etapa a doua a Ligii 3, scor 2-1, chiar sub ochii patronului Gigi Becali, dar și ai lui Cătălin Straton (30 de ani), noul portar al echipei din Liga 1.

FCSB 2 a condus cu un gol marcat din penalty de către Ardelean (foto principal dreapta), în prelungirile reprizei secunde. CSA Steaua a restabilit egalitatea în minutul 65, prin Chipirliu, iar Antohi a dat lovitura pe final, în minutul 90, ducând echipa din Ghencea în avantaj, chiar dacă se afla în inferioritate numerică. A fost momentul în care Gigi Becali s-a enervat și a plecat de la meci.

Cătălin Straton, prezent la meciul FCSB 2 – CSA Steaua

În cursul zilei de sâmbătă, Cătălin Straton a semnat cu FCSB un contract valabil pe două sezoane și va purta tricoul cu numărul 1. Pentru că tot a sosit la baza sportivă a roș-albaștrilor pentru prezentarea oficială, Cătălin Straton a luat parte și la meciul dintre FCSB 2 și CSA Steaua.

Acesta nu a fost de la început în tribunele Terenului 4 din Baza ARCOM. Și-a făcut apariția pe parcursul jocului și a stat alături de Mihai Pintilii și colegii săi, printre care Dennis Man, Olimpiu Moruțan, Adrian Petre, Ovidiu Horșia și Gabriel Simion.

Meciul de fotbal dintre FCSB – CSA Steaua contand pentru Liga a 3-a, disputat in Bucuresti, sambata, 19 septembrie 2020. © FOTO: Stefan Constantin / Sport Picture

Cătălin Straton, după ce a semnat cu FCSB

„Mă bucur că am șansa de a ajunge în curtea unui club cu o istorie atât de bogată. Sper să reușim să ne atingem toate obiectivele propuse în acest sezon”, a spus Cătălin Straton, pentru site-ul oficial al clubului, după ce a semnat cu FCSB.

• Rapid, Vaslui, Universitatea Craiova, ACS Poli Timișoara, Dunărea Călărași și Dinamo sunt echipele pentru care a jucat Cătălin Straton până în prezent.
  • 400 de mii de euro este cota de piață a lui Cătălin Straton, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com.
  • 16 meciuri a adunat Cătălin Straton pentru Dinamo, în total, în campionat și în Cupa României.

Gigi Becali, apariție șoc la FCSB 2 – CSA Steaua: „Păi râde Talpan de noi?”. Ieșirea nervoasă a patronului la adresa arbitrului

Prezența lui Gigi Becali la meci i-a motivat pe cei de la CSA Steaua! Daniel Oprița, despre revederea cu patronul FCSB: „Făcea mișto de noi” | VIDEO

Publicat: 20 09. 2020, 09:16