Integralist la națională, bun doar 23 de minute pentru Reading. Cum s-a descurcat George Pușcaș în meciul cu Middlesbrough

Reading, echipa lui George Pușcaș (23 de ani), a pierdut meciul din deplasare, cu Middlesbrough, cu 0-1. Atacantul român a fost rezervă, dar a intrat pe teren în minutul 67, când deja se marcase.

Middlesbrough a început ca favorită partida de pe teren propriu, dar meciul a fost dominat, din punct de vedere statistic, de Reading. Prima repriză s-a terminat 0-0, dar oaspeții au avut două ocazii importante de a deschide scorul. Cel mai periculos om a fost atacantul Meite, dar nu l-a putut învinge pe portarul Randolph. Partea a doua s-a desfășurat după aceleași coordonate, dar golul a venit din partea gazdelor. La primul șut pe poartă au și marcat. Autorul golului a fost aripa Johnson, care a înscris în minutul 60. După 7 minute, George Pușcaș a intrat pe teren, dar nu și-a putut salva echipa de la al doilea eșec consecutiv în campionat.

Reading este pe locul 17 în Championship, după 7 etape, cu doar 7 puncte acumulate, la două puncte de zona roșie. În următoarea etapă primește vizita formației Blackburn, aflată pe poziția a 11-a.

Publicat: 14 09. 2019, 20:26
Actualizat: 14 09. 2019, 20:29