Alex Băluţă, gol la Slavia după şase luni! VIDEO | Reuşită superbă a românului

2 apr 2019 2486 afişări Stranieri

Alexandru Băluţă (25 de ani) a înscris un gol pentru Slavia Praga, marţi, în meciul din sferturile de finală ale Cupei Cehiei, contra celor de la Karvina, scor 5-0.

Mijlocaşul român a fost integralist pentru Slavia şi a reuşit golul de 2-0, în minutul 43. Băluţă a recepţionat balonul la marginea careului şi a şutat imparabil, învingându-l astfel pe goalkeeper-ul oaspeţilor. Scorul a fost deschis de Frydrych, în minutul 40. După pauză au mai punctat van Buren (51', 59') şi Husbauer (59'), Slavia calificându-se astfel în semifinalele Cupei.