Leo Messi, record fabulos în meciul cu Ferencvaros. Maghiarii au fost la un pas să-i strice sărbătoarea | VIDEO

Leo Messi cel mai mare contract din istoria sportului

Leo Messi atinge în fiecare an noi culmi. În partida cu Ferencvaros a deschis scorul și a doborât un nou record. Oaspeții au trimis mingea în poartă, după o execuție senzațională, dar reușita a fost anulată din cauza unui ofsaid. Catalanii s-au impus cu 5-1.

FC Barcelona s-a distrat în meciul Ferencvaros din grupele Champions League și a reușit să câștige cu 5-1. Leo Messi a deschis scorul în minutul 27 după un penalty obținut tot de el, în urma unei acțiuni spectaculoase. Argentinianul a înșirat pe drum trei adversari și și-a încântat fanii cu o nouă fază de mare finețe.

A fost golul care i-a adus un nou record. Starul argentinian este primul fotbalist din istorie care a reușit să înscrie în 16 sezoane consecutive în Champions League.

Înainte să marcheze fotbalistul care a câștigat de șase ori „Balonul de Aur”, maghiarii au fost la un pas să deschisă scorul după o execuție de senzație. În minutul 10, Tokmac Nguen a primit o pasă aproape de mijlocul terenului, a sprintat și a șutat necruțător sub bara lui Neto. Colegii și antrenorul Sergiy Rebrov s-au bucurat, dar arbitrul a anulat reușita pentru o poziție afară din joc. (VIDEO AICI)

A fost avertismentul care i-a trezit pe elevii lui Ronald Koeman. Leo Messi, Ansu Fati, Philippe Coutinho, Pedri și Ousmane Dembele au marcat golurile victoriei catalane, într-o partidă în care Pique a fost eliminat. Igor Kharatin a semnat golul de onoare pentru formația vizitatoare din penalty.

Publicat: 21 10. 2020, 00:14
Actualizat: 21 10. 2020, 00:14