VIDEO rezumat STEAUA - SHERIFF 0-0 N-au fost şerifi!

17 sep 2009 185 afişări Europa League
VIDEO rezumat STEAUA - SHERIFF 0-0 N-au fost şerifi! LIVE VIDEO STEAUA - SHERIFF 0-0

Steaua a debutat cu o remiză în Europa League, în faţa celui maiaccesibil adversar din Grupa H a competiţiei

Bergodi a optat pentru o formulă de echipă prudentă. Variantaofensivă, cu Toja alături de Ionescu, a rămas la stadiul despeculaţie, astfel că în echipa de start şi-a făcut apariţiaînchizătorul Onicaş. "Ne este de ajuns 1-0, nu are rost să forţăm".Vorbele antrenorului italian, spuse înaintea jocului în vestiar, auamorţit şi mai mult o echipă care nu a avut parte, aseară, desusţinerea suporterilor.

VIDEO - VEZI AICI REZUMATULPARTIDEI STEAUA - SHERIFF 0-0

Un singurşut pe poartă în prima repriză

Meciul a avut astfel parte de o primă repriză plictisitoare, încare Steaua a construit la relanti. Nimic surprinzător, atât timpcât apatia pare a fi o constantă a roş-albaştrilor în debutul demeci. Cel puţin asta a rezultat din partidele disputate în acestsezon. Din jocul de uzură etalat în faţa unei echipe ordonate şiscurte, cum a fost Sheriff aseară, a rezultat un fotbal sărac. Înprimele 45 de minute, Steaua a avut un singur şut pe spaţiulporţii, o reluare a lui Rada din careu (min. 9) respinsă de Namaşcoîn corner. În rest, tristeţe mare: pe teren, în tribune şi lalojă.

"Toţi daugol, numai noi nu"

În bunul obicei, Steaua a aşteptat pauza pentru a arăta o altăfaţă. Numai că metamorfoza nu s-a prea produs, iar prima ocaziemare, poate cea mai mare a meciului, a fost trecută în dreptuloaspeţilor. În minutul 46, Volkov a avut golul în vârfulbocancului, dar reluarea sa din 5 metri a fost scoasă senzaţionalde Zapata. Bergodi a încercat să schimbe ceva: l-a scos pe Onicaşşi l-a introdus pe Toja, însă columbianul a fost lent şi moale. Înacest context, era de aşteptat ca reacţia de la lojă să fie auzităde toată lumea. "Cât mai e CFR-ul? 2-0?! Toţi dau gol, numai noinu!", a strigat Becali atât cât să fie de ajuns (auzit???) deBergodi. Care s-a conformat, trimiţându-l pe teren pe CristiTănase. În sfârşit, dar nu îndeajuns pentru o victorie cu campioanaMoldovei.

Se termină 0-0. Steaua a jucat cel mai prost meci din EuropaLeague.

Min. 90+3 INCREDIBIL!!! Sheriff are ocazieuriaşă în ultimele secunde...

Min. 90 +1 Se arată 3 minute de prelungire dela margine

Min. 90+1 Suyorov a intrat la oaspeţi

Min. 90 Bergodi îşi roade unghiile pemargine

Min. 87 Ninu primeşte cartonaş galben, după unfault în marginea terenului

Min. 87 Pe teren e haos, nu se mai joacănimic...

Min. 84 Steliştii se grăbesc, se aşteaptă...lovitura care să schimbe tabela de marcaj

Min. 81 Cartonaş galben,Tsynya, care trage detimp

Min. 80 Steaua are ocazii, dar Bănel s-acomplicat prea mult în careu şi a şutat într-un adversar

Min. 68 Nicoliţă centrează în careul advers,fără rezultat

Min. 67 Szekely a avut o bună oportunitatea încareu, dar s-a temut să-l atace pe portarul advers

Min. 65 Steaua încearcă mai mult, se pare căintrarea lui Toja e de bun augur

Min. 64 Diedhiou intră la oaspeţi în locul luiVolkov

Min. 61 Lovitură liberă Steaua, lateraldreapta, execută Szekely, respinge din propriul careu un jucătoradvers

Min. 60 Steaua nu mai reuşeşte să aibă niciosituaţie concludentă în jumătatea oaspeţilor

Min. 57 Prima schimbare la Steaua. Intră Tojaîn locul lui Onicaş

Min. 53 Andrei Ionescu a şutat de la 25 de m,portarul oaspeţilor a respins în corner

Min. 52 Surdu insistă pe partea stângă, darobţine numai un corner rămas fără rezultat

Min. 49 Szekely a centrat în careu pentruBogdan Stancu, dar acţiunea a rămas fără rezultat

Min.46 Ocazie uriaşă la poarta Stelei, Zapata ascos din faţa lui Volkov, aflat în careu

Min. 46 Moldovenii reiau partida de la centrulterenului

Min. 45+2 Prima repriză se încheie. Lipsită deaportul spectatorilor, Steaua a arătat un joc haotic

Min. 45 2 minute de prelungire arătate de lamargine

Min. 42 Zapata apără o minge trimisă dinlovitură liberă de la mare distanţă

Min. 40 Zapata, ieşit în afara careulu,respinge o minge cu capul

Min. 38 Steaua joacă fără orizont, moldoveniisunt mai mereu în jumătatea echipei noastre

Min. 35 Lovitură liberă pentru oaspeţi de lamijlocul terenului, mingea ajunge în careu, Zapata respinge

Min. 32 Rodriguez primeşte cartonaş galben dupăun fault grosolan la Szekely

Min. 30 Rada a greşit în marginea terenului,dar moldovenii au trimis mingea departe de poartă

Min.29 Nicoliţă i-a pasat lui Stancu în careu,dar faza s-a stins

Min. 25 Ambele echipe joacădin careu în careu, se trece peste faza de construcţie

Min. 21 Rada este faultat dur de către Kuchuuk,moldoveanul primeşte cartonaş galben

Min. 18 Steaua insistă mai mult, dar Szekely numai ajunge un balon care se scurge peste poartă

Min.14 Ionescu şutează după o lovitură liberă alui Nicoliţă, dar Tiraspol îndepărtează pericolul

Min. 12 Echipa din Ghencea a pus stăpânire pejoc, moldovenii încearcă să atace, dar o fac sporadic

Min. 9 Lovitură de colţ pentru Steaua, mingeaajunge la Rada, iar balonul atinge uşor bara, trecând pestepoartă

Min. 6 Nicoliţă şi Surdu trec pe rând pe lângădeschiderea scorului

Min. 6 Echipa lui Bergodi iese cu mingea lacentrul terenului şi obţine un fault

Min. 4 Sheriff insistă în careul Stelei, Zapataprinde balonul

Min. 2 Moldovenii atacă primii, steliştii iespe contraatac şi faza se stinge la mijlocul terenului

Min. 1 Arbitrul PavelKralov a fluierat startul partidei. Steliştii au avut lovitura deîncepere