Incredibil! Faza care l-a cutremurat pe Gică Hagi! Ianis l-a imitat pe tatăl său după 33 de ani! Asemănarea care face istorie în Europa | VIDEO

Glasgow Rangers a câștigat cu 3-2 în fața celor de la Braga. Ianis Hagi a fost senzațional. Românul a fost omul meciului, jucătorul decisiv al scoțienilor. Atacantul naționalei a marcat când portughezii conduceau cu 2-0, apoi a amintit de golul celebru al tatălui său.

CLICK AICI pentru golul lui Ianis Hagi cu Braga!

Ianis Hagi a marcat în minutul 67 pentru 1-2. Apoi a șutat din lovitură liberă și a adus golul victoriei lui Rangers!

Hagi Jr, ridicat în slăvi de scoțieni și după minunile din Europa! „Nu îl merităm pe Ianis!” Cum au reacționat fanii după golurile românului | VIDEO

Lovitura din minutul 82 seamănă izbitor cu cea a tatălui său. Gica Hagi a marcat în Supercupa Europei din 1987, atunci când Steaua a câștigat cu 1-0 cu Dinamo Kiev.

Mingea lui Hagi a fost deviată de zid și a intrat în poarta ucrainenilor. Steaua a câștigat atunci Supercupa Europei, la un an după victoria senzațională în finala Cupei Campionilor, în fața Barcelonei.

Ianis Hagi, prima reacție după ce a fost omul meciului în Rangers – Braga 3-2: „E cel mai bun moment al carierei mele” | VIDEO

Publicat: 21 02. 2020, 00:09
Actualizat: 21 02. 2020, 00:20