Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Kezman: „De mic am visat să joc la PSG”

Kezman: „De mic am visat să joc la PSG”

Atacantul celor de la Fenerbache, Mateja Kezman, a semnat un contract cu formația din Ligue 1, Paris Saint-Germain, unde va evolua sub formă de împrumut pe o perioadă de un an. Kezman a trecut cu bine vizita medicală și a fost prezentat oficial la gruparea franceză. "Sunt foarte fericit, din copilărie am visat să joc la Paris, pentru această mare echipă. PSG este o formație pe care o urmăresc de mult timp, aici au jucat nume mari precum Okocha, Ronaldinho sau Rai și de aceea am fost de acord cu aceste condiții", a declarat sârbul. În vârstă de 29 de ani, Kezman este al cincilea transfer reușit de PSG în această vară, după sosirile lui Hoarau, Mak
19 aug. 2008, 20:18, Fotbal Extern
Kezman: "De mic am visat să joc la PSG"

Atacantul celor de la Fenerbache, Mateja Kezman, a semnat un contract cu formația din Ligue 1, Paris Saint-Germain, unde va evolua sub formă de împrumut pe o perioadă de un an. Kezman a trecut cu bine vizita medicală și a fost prezentat oficial la gruparea franceză.

"Sunt foarte fericit, din copilărie am visat să joc la Paris, pentru această mare echipă. PSG este o formație pe care o urmăresc de mult timp, aici au jucat nume mari precum Okocha, Ronaldinho sau Rai și de aceea am fost de acord cu aceste condiții", a declarat sârbul.

În vârstă de 29 de ani, Kezman este al cincilea transfer reușit de PSG în această vară, după sosirile lui Hoarau, Makelele, Giuly și Sessegnon.