Rezultate surprinzătoare în Italia. Inter pierde puncte cu ultima clasată în Serie A

22 dec 2018 2120 afişări Italia

Inter Milano nu a reuşit să lege două victorii consecutive în Serie A. Dacă în runda precedentă, echipa lui Spaletti a câştigat cu Udinese, în etapa cu numărul 17, în deplasare la Chievo, formaţia de pe ultimul loc, a obţinut doar o remiză, 1-1.

Perisic a deschis scorul în minutul 39, iar când partida părea câştigată, gazdele au restabilit egalitatea. În primul minut de prelungiri, atacantul de 39 de ani, Sergio Pellissier, a marcat şi a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat de egalitate, 1-1, Inter rămâne pe poziţia a treia în campionat, cu 33 de puncte, în timp ce Cheivo este pe ultimul loc. Are doar cinci puncte din 17 etape.

Napoli, emoţii cu SPAL

Nici echipa lui Carlo Ancelotti nu a avut o viaţă uşoară pe teren propriu în faţa echipei clasate pe locul 16 în Serie A. Napoli a câştigat cu 1-0, însă SPAL a fost la un pas să marcheze în ultimele minute ale partidei. Napoli ocupă locul al doilea cu 41 de puncte.

AC Milan a înregistrat un nou eşec în etapa a 17-a. Fiorentina a câştigat cu 1-0 pe Giuseppe Meazza. Rosonerri sunt pe 5 în Serie A cu 27 de puncte, în timp ce gruparea viola este pe 7 cu 25 de puncte.