Decisiv în Turcia! Criticat de fani, Stancu a găsit cel mai bun răspuns înaintea barajului cu Grecia. VIDEO – Supergol reușit de atacant

Bogdan Stancu a adus victoria echipei Genclerbirligi, sâmbătă, în meciul din deplasare cu Elazigspor, din etapa a IX-a a campionatului Turciei, înscriind, în minutul 85, al doilea gol al oaspeților, scor 1-2.

Stancu a fost integralist la oaspeți. Celălalt gol al învingătorilor a fost marcat de Bayrak, în minutul 45. Pentru Elazigspor a înscris Ayik, în minutul 42.

Presa turcă a salutat reușita atacantului român, sporx.com notâd că „Stancu a readus-o la viață pe Genclerbirligi”, iar fotospor.com că Bogdan Stancu i-a făcu un cadou noului său antrenor, Mehmet Ozdilek.

Genclerbirligi ocupă în prezent locul 15 în clasamentul campionatului Turciei, cu 7 puncte. Lider este Fenerbahce, cu 22 de puncte.