„Cu tine în teren nimic nu este imposibil” Mesajul fanilor pentru Mutu după egalul scos de Ajaccio pe terenul lui PSG

Ajaccio a obținut aseară primul punct din noua ediție de campionat. Formația lui Adrian Mutu a pierdut la limită în prima etapă în fața celor de la Saint-Etienne, dar au reușit o remiză pe terenul celor de la PSG.

Meciul cu bogații din Paris s-a terminat la egalitate, scor 1-1, Pedretti marcând pentru oaspeți în minutul 9. PSG a reușit să înscrie prin Cavani cu patru minute înainte de final. Adrian Mutu a fost titular la corsicani, însă a fost schimbat în minutul 53.

Atacantul român a postat pe Twitter, imediat după meci: „Un punct uriaș pentru noi în această seară”. Un suporter i-a „răspuns” lui Mutu: „Cu tine în teren nimic nu este imposibil”.

Ajaccio se află în acest moment pe locul 14. Clasamentul este condus de Lyon, Monaco, O.M și Saint-Etienne, fiecare cu câte șase puncte.

Publicat: 19 08. 2013, 12:56
Actualizat: 19 08. 2013, 12:58