Mihai Stoica l-a făcut praf pe Radu Petrescu în pauza derby-ului FCSB – Dinamo: „Dacă ăsta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba 28 de ani!”

Borja Valle Balonga marcheaza un gol in ăpoarta lui Andrei Daniel Vlad in meciul de fotbal dintre FCSB si Dinamo Bucuresti, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 3 octombrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Stoica a tunat la adresa lui Radu Petrescu, omul care arbitrează derby-ul de sâmbătă dintre FCSB și Dinamo, de pe Arena Națională! Managerul general al roș-albaștrilor consideră că oaspeții au primit un penalty gratuit în prima repriză.

Oficialul de la FCSB n-a mai așteptat finalul meciului care poate fi urmărit Live Video Online pe prosport.ro și i-a reproșat lui Radu Petrescu faptul că a greșit grav la penalty-ul acordat lui Dinamo, în minutul 25.

Mihai Stoica l-a făcut praf pe Radu Petrescu, arbitrul derby-ului FCSB – Dinamo: „Dacă asta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba”

„E prima dată când scriu la pauza unui meci. Dacă ăsta e penalty, eu am pierdut timpul degeaba în fotbal. 28 ani”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook. În aproximativ 30 de minute, Stoica a adunat aproape 2.000 de aprecieri pe contul de Facebook, foarte urmărit de fanii celor de la FCSB.

În minutul 25, Radu Petrescu a acordat o lovitură de pedeapsă pentru Dinamo, după ce Panțîru l-a faultat în careu pe Gonzales.

Borja Valle, autorul unui gol antologic cu Botoșani, a transformat fără emoții, iar Dinamo a redus din diferență pe Arena Națională: 2-1.

„Uitați-vă la brațul stâng al lui Panțîru, el nu are o mișcare normală. El îi duce un pumn la nivelul gătului adversarului. Nu mi se pare o acțiune normala. E penalty. Trebuia să primească și sancțiune disciplinară, galben. A fost la nivelul gâtului. Îl și prinde de piept, nu doar că îl lovește”, a reacționat Ion Crăciunescu.

FCSB – Dinamo | ECHIPELE

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Miron, I. Cristea, Panțîru – Perianu, Ov. Popescu, Fl. Tănase – Man, Sg. Buș, Moruțan
Rezerve: Udrea – Simion, Soiledis, Vână, Buziuc, Istrate, Oc. Popescu, G. Enache, Șut
Antrenor: Toni Petrea

Dinamo: Mejias – A. Gonzalez, Puljic, R. Grigore, I. Lopez – Răuță, Gol – Camara, Valle, Mihaiu – Nemec
Rezerve: Rene – Bejan, Ehmann, Sorescu, Bani, I. Borcea, Măgureanu, Fabbrini, I. Șerban
Antrenor: Cosmin Contra

Stadion: Arena Națională, București
Arbitru: Radu Petrescu; Asistenți: Marius Nicoară, Mihai Marica

Publicat: 03 10. 2020, 22:27
Actualizat: 05 10. 2020, 17:10