Spectacol la Barcelona – Real Madrid! Două goluri în mai puțin de cinci minute în „El Clasico” | VIDEO

Spectacol în startul meciului Barcelona – Real Madrid. În primele minute dintre cei doi titani din La Liga s-au marcat două goluri, câte unul de fiecare parte.

Primul gol al meciului a fost înscris de Valverde, care a primit balonul de la Benzema și nu l-a iertat pe Neto.  Valverde a reușit să înscrie în minutul 5 al partidei.

Trei minute mai târziu, Ansu Fati avea să readucă scorul la egalitate pe tabela de marcaj de pe Camp Nou. El a primit o pasă genială de la Leo Messi și a înscris fără probleme în poarta lui Courtois. Ansu Fati este cel mai tânăr jucător care înscrie într-un „El Clasico”.

Golul înscris de Real Madrid în poarta Barcelonei

Golul înscris de Barcelona în poarta lui Real Madrid

FC Barcelona – Real Madrid

Partida FC Barcelona – Real Madrid, din La Liga, se va juca astăzi, 24 octombrie, de la ora 17:00. Meciul poate fi urmărit la TV pe Digi Sport, Telekom Sport și Look Sport sau în format live text pe www.prosport.ro.

Echipele de start

Barcelona: Neto – Dest, Pique, Lenglet, Alba – De Jong, Busquets – Pedri, Coutinho, A. Fati Messi

Rezerve: Pena – Tenas, Alena, Araujo, Braithwaite, Dembele, Firpo, Griezmann, Pjanic, Puig, Roberto, Trincao

Real Madrid: Courtois – Nacho, Varane, Ramos, Mendy – Kroos, Casemiro,Valverde, Isco – Benzema, Vinicius

Rezerve: Lunin – Lopez, Isco, Jovic, Lucas, Marcelo, Militao, Modric, Rodrygo

FC Barcelona vine după o victorie, în grupele Ligii Campionilor, contra ungurilor de la Ferencvaros, 5-1. Însă, în ultima partidă din campionat, catalanii au înregistrat o înfrângere cu Getafe, 0-1. Băieții lui Ronald Koeman se află pe locul 10 din La Liga, cu șapte puncte obținute.

De cealaltă parte, Real Madrid vine după două eșecuri consecutive: 0-1, cu Cadiz și 2-3, cu Șahtior. Având în vedere rezultatele nefaste, din ultima perioadă, de la formația madrilenă, s-a vorbit inclusiv despre demiterea lui Zinedine Zidane. Gruparea Los Blancos se situează pe poziția 3, din La Liga, cu zece puncte obținute.

Publicat: 24 10. 2020, 17:31
Actualizat: 24 10. 2020, 17:44