Anunțul care zguduie România: „A dispărut Mario Iorgulescu. Gino Iorgulescu a plecat de urgență în Italia”

FOTO: captura video Youtube Cancan
Vezi galeria foto - 4 poze

Mario Iorgulescu este de negăsit la câteva zile de la apariția surprinzătoare într-un interviu realizat de Dan Capatos chiar la clinica în care era internat în ultimii ani.

Dan Capatos a făcut un anunț „bombă” la scurt timp după ce a făcut un interviu inedit cu fiul șefului de la LPF Gino Iorgulescu. Bărbatul a vorbit, în premieră, despre problemele sale, dar și despre accidentul soldat cu moartea unui bărbat. Se pare că Mario Iorgulescu nu se lasă de prostii nici după ce și-a distrus viața, plecând din nou din clinica în care era internat. Tatăl său ar fi pornit deja căutările și a apelat la ajutorul carabinierilor pentru a-i da de urmă.

Mario Iorgulescu, de negăsit în Italia: „Nu poate lua nimeni legătura cu el”

Dan Capatos a anunțat în cea mai nouă ediție a emisiunii de la Cancan.ro că Mario Iorgulescu a fugit, din nou. Celebrul om de televiziune care i-a luat un interviu fiului lui Gino Iorgulescu a anunțat în urmă cu puțină vreme că Mario Iogulescu e de negăsit.

Bărbatul, care recunoștea în interviu că a mai fugit din clinică, a recidivat, din nou. Gino Iorgulescu ar fi plecat de urgență în Italia pentru a-și căuta băiatul. Într-un gest disperat, fostul fotbalist a fost nevoit să apeleze și la ajutorul poliției pentru a-l găsi înainte să facă altă prostie.

„Din sursele noastre credibile, sper că v-am convins de-a lungul timpului că suntem bine informați. Situația în momentul de față, la ora 18:15 la care vorbim, stă în felul următor. Mario este dispărut. Nu mai poate lua nimeni legătura cu el. Gino Iorgulescu a plecat de urgență în Italia pentru a încerca să dea de el, să îl găsească. Și într-un gest disperat, spun sursele noastre, ar fi contactat poliția, carabinierii, pentru a-l ajuta să îl găsească. O să încercăm să luam legătura cu Gino, măcar să ne spună cât de gravă este situația”, a spun Dan Capatos.

Mama bărbatului a recunoscut că se confruntă cu probleme mintale: „Nu avea voie”

Interviul acordat de Mario nu le-a picat prea bine părinților. Gabriela Iorgulescu a avut o reacție legat de acel interviu și a precizat că nu trebuia ca băiatul său să vorbească.

„E un băiat bolnav, cu acte, nu avea voie să dea interviu. Mai mult ce pot să spun? Orice om normal la cap nu ar crede ce a putut el să debiteze. Îmi pare rău pentru el, este foarte gravă situația”, a declarat Gabriela Iorgulescu, potrivit sursei enunțate mai sus.

Publicat: 14 01. 2026, 20:26
Actualizat: 14 01. 2026, 20:33