„Simona are capul tare!” Halep a celebrat victoria cu Kerber într-un stil care spune multe despre atitudinea româncei | VIDEO

Simona Halep a încheiat în stil de mare campioană sfertul de finală cu Kerber de la Roland Garros, iar modul în care favorita principală a celebrat victoria a fost unul pe măsură.

Halep s-a întors către loja ei și a dus degetul la tâmplă după duelul câștigat miercuri cu Kerber! Favorita principală a ținut să le arate tuturor că a avut un mental puternic în meciul în care a revenit superb și s-a impus după două ore și 16 minute.

Francezii au comentat imediat gestul Simonei, scriind pe contul oficial de Twitter al turneului: „Are capul tare! Halep a luptat și s-a calificat în semifinale la Roland Garros pentru a treia oară în carieră, trecând de Kerber cu 6-7(2), 6-3, 6-2″.

Acesta este adevărul, Simona a fost foarte puternică din punct de vedere psihic, având o atitudine exemplară. Deși a cedat primul set, românca nu s-a lăsat demoralizată și a revenit superb în fața unei adversare solide.

Publicat: 06 06. 2018, 18:12
Actualizat: 06 06. 2018, 19:35