Între Halep și a treia finală de la Roland-Garros se află Muguruza! Șarapova n-a avut nicio șansă în fața jucătoarei aflate pe locul 3 în clasamentul WTA

Simona Halep va juca în semifinale în companiei lui Garbine Muguruza. Jucătoarea aflată pe locul 3 în clasamentul WTA a trecut fără emoții de Maria Șarapova, scor 6-2, 6-1, într-o partidă care a durat o oră și 13 minute.

UPDATE | Halep s-a impus în partida cu Kerber, scor 6-7(2), 6-3, 6-2, astfel că e la un singur meci de a treia finală de la Roland-Garros din carieră.

Șarapova s-a calificat în sferturi după abandonul Serenei Williams, dar timpul suplimentar de odihnă nu a contat. Muguruza a jucat la cel mai înalt nivel și nu i-a dat nicio șansă rusoaicei. Muguruza conduce cu 3-1 în confruntările cu Halep.

Publicat: 06 06. 2018, 16:22
Actualizat: 06 06. 2018, 17:40