Acasa » Alte Sporturi » Handbal » „Am fost mai buni! **Mă bucur că i-am făcut fericiți pe fani!”

„Am fost mai buni! **Mă bucur că i-am făcut fericiți pe fani!”

Antrenorul echipei Oltchim Râmnicu Vâlcea, Radu Voina, a declarat, duminică, după calificarea în finala Ligii Campionilor, că se bucură că i-a făcut fericiți pe vâlceni prin această performanță meritată a elevelor sale. "Mă bucur că i-am făcut fericiți pe vâlceni. A fost un meci dificil, așa cum mă așteptam. Prima repriză a fost mai greu, nu ne-am desprins. În partea a doua a meciului apărarea a funcționat mai bine și emoțiile au fost mai puține pe final. Oricum, am fost mai buni, meritam calificarea. Fetele și-au dorit mult această calificare, pentru ea au muncit un an întreg. În cea mai mare parte este meritul lor", a spus Voina. Radu Voina preferă să nu se gândească încă la finala cu Viborg: "În finală va fi cum va vrea Dumnezeu. Vor fi alte două partide echilibrate și vrem să aducem o nouă bucurie spectatorilor", a afirmat el.
"Am fost mai buni! **Mă bucur că i-am făcut fericiți pe fani!"

Antrenorul echipei Oltchim Râmnicu Vâlcea, Radu Voina, a
declarat, duminică, după calificarea în finala Ligii Campionilor,
că se bucură că i-a făcut fericiți pe vâlceni prin această
performanță meritată a elevelor sale.

„Mă bucur că i-am făcut fericiți pe vâlceni. A fost un
meci dificil, așa cum mă așteptam. Prima repriză a fost mai greu,
nu ne-am desprins. În partea a doua a meciului apărarea a
funcționat mai bine și emoțiile au fost mai puține pe final.
Oricum, am fost mai buni, meritam calificarea. Fetele și-au dorit
mult această calificare, pentru ea au muncit un an întreg. În cea
mai mare parte este meritul lor”,
a spus Voina.

Radu Voina preferă să nu se gândească încă la finala cu Viborg:
„În finală va fi cum va vrea Dumnezeu. Vor fi alte două
partide echilibrate și vrem să aducem o nouă bucurie
spectatorilor”
, a afirmat el.

Handbalistele de la Oltchim Râmnicu Vâlcea s-au calificat
duminică în finala Ligii Campionilor, după ce au învins formația
ungară Gyor ETO, scor 24-20 (11-10), în manșa retur a semifinalelor
competiției.

Oltchim se va duela în finală cu echipa Cristinei Vărzaru,
Viborg HK, ce a obținut calificarea în ultimul act încă de sâmbătă,
în fața norvegienelor de la Larvik HK (scor general 53-48).

Finala este programată în dublă manșă, în 8-9 mai (turul),
respectiv 15-16 mai (returul).

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]