This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 35 poze

Partida dintre Rapid București și Krim Ljubljana s-a jucat duminică, în cadrul optimilor de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, în Sala Polivalentă din București, iar giuleștencele au învins cu scorul de 30-24.

În meciul tur din Slovenia, Rapid a pierdut la diferență de cinci goluri în fața celor de la Krim, scor 24-29.

Astfel, Rapid a reușit să întoarcă rezultatul din tur și a obținut calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Suporterii giuleștencelor au făcut o atmosferă superbă în Sala Polivalentă din Capitală. Aceștia au cântat și le-au încurajat pe handbaliste pe tot parcursul jocului, pentru a le împinge de la spate să întoarcă rezultatul din tur. Le-a ieșit.

După meci, a fost declanșată fiesta. „Ole, ole! Mulțumim, Rapidule!”, s-a auzit imediat după meci din tribunele Sălii Polivalente.

În sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, Rapid o va întâlni, în dublă manșă, pe Vipers Kristiansand, pe 29 aprilie, acasă, respectiv 6 mai, în deplasare.

Gicu Grozav, prezent în tribune la meciul Rapid – Krim

Gicu Grozav, extrema stânga în vârstă de 32 de ani de la Petrolul Ploiești, a fost prezent în Sala Polivalentă din București, la meciul dintre Rapid și Krim.

Acesta a mers să o susțină pe soția sa, Sorina Tîrcă-Grozav, handbalistă la Rapid.

Cum s-au bucurat giuleștencele alături de galerie, după meci

La finalul partidei, a izbucnit o bucurie fără margini. Handbalistele și-au luat eșarfe cu însemnele clubului și au mers în fața galeriei, unde au cântat împreună cu suporterii, sărbătorind astfel calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Publicat: 26 03. 2023, 18:10
Actualizat: 26 03. 2023, 18:46