Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Balotelli se bucură ca un copil de accidentarea lui Kun Aguero:** va fi titular pentru Man. City după aproape 5 luni! Mancini: „Mario încă nu e Super”

Balotelli se bucură ca un copil de accidentarea lui Kun Aguero:** va fi titular pentru Man. City după aproape 5 luni! Mancini: „Mario încă nu e Super”

Accidentarea argentinianului Kun Aguero pare să fi fost mană cerească pentru italianul Mario Balotelli, cel care nu mai începuse ca titular un meci pentru Manchester City din luna aprilie. Acum, atacantul va avea șansa de a începe din primul minut partida pe care cetățenii o vor disputa în deplasare, pe terenul lui Liverpool. Revenirea pe Anfield este însă una care îi trezește amintiri neplăcute lui Balotelli și emoții lui Roberto Mancini. În sezonul trecut, italianul a fost introdus pe teren în minutul 65 al partidei și a fost eliminat 15 minute mai târziu pentru două cartonașe galbene luate în urma protestelor. Controversatul "SuperMario" a mai luat "roșu" apoi și în meciul pierdut cu Arsenal, care părea să fi spulberat șansele la titlu ale "cetățenilor", ia antrenorul Roberto Mancini a decis să nu-l mai titularizeze, până acum. Managerul îi atrage însă atenția lui Balotelli că nu este încă suficient de responsabil pentru a deveni un titular cu drepturi depline la Manchester City: "Mario este la fel. Poate își va îmbunătăți comportamentul și jocul, însă nu cred că se poate schimba radical în numai o lună. Dacă ar juca mereu la fel cum a făcut-o la Campionatul European, atunci va deveni mai bun cu siguranță. Are o mare responsabilitate la City, în fața noastră. Este un fotbalist important, cu care am cheltuit o grămadă de bani. De aceea, sperăm că își poate face treaba mult mai bine ca până acum".
Balotelli se bucură ca un copil de accidentarea lui Kun Aguero:** va fi titular pentru Man. City după aproape 5 luni! Mancini: "Mario încă nu e Super"

Accidentarea argentinianului Kun Aguero pare să fi fost mană cerească pentru italianul Mario Balotelli, cel care nu mai începuse ca titular un meci pentru Manchester City din luna aprilie. Acum, atacantul va avea șansa de a începe din primul minut partida pe care cetățenii o vor disputa în deplasare, pe terenul lui Liverpool. Revenirea pe Anfield este însă una care îi trezește amintiri neplăcute lui Balotelli și emoții lui Roberto Mancini. În sezonul trecut, italianul a fost introdus pe teren în minutul 65 al partidei și a fost eliminat 15 minute mai târziu pentru două cartonașe galbene luate în urma protestelor.

Controversatul „SuperMario” a mai luat „roșu” apoi și în meciul pierdut cu Arsenal, care părea să fi spulberat șansele la titlu ale „cetățenilor”, ia antrenorul Roberto Mancini a decis să nu-l mai titularizeze, până acum.

Managerul îi atrage însă atenția lui Balotelli că nu este încă suficient de responsabil pentru a deveni un titular cu drepturi depline la Manchester City: „Mario este la fel. Poate își va îmbunătăți comportamentul și jocul, însă nu cred că se poate schimba radical în numai o lună. Dacă ar juca mereu la fel cum a făcut-o la Campionatul European, atunci va deveni mai bun cu siguranță. Are o mare responsabilitate la City, în fața noastră. Este un fotbalist important, cu care am cheltuit o grămadă de bani. De aceea, sperăm că își poate face treaba mult mai bine ca până acum”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]