Pițurcă: „N-am mai avut forță la acest meci!** Trebuie să ne declarăm mulțumiți cu acest egal”

România a terminat preliminariile pentru Campionatul
Pițurcă: "N-am mai avut forță la acest meci!** Trebuie să ne declarăm mulțumiți cu acest egal"

România a terminat preliminariile pentru Campionatul European din 2012 așa cum le-a început: un meci egal împotriva Albaniei. Selecționerul a declarat la conferința de presă că ar trebui să fim mulțumiti cu acest rezultat.

„Din păcate, n-am mai avut forță la acest meci, îmi doream să câștigăm aceste două meciuri. Asta este situația, am primit gol dintr-o greșeală, la fel cum s-a întâmplat și cu Belarus. Trebuie să ne declarăm mulțumiți cu acest egal, puteam și să pierdem.

Rezultatele n-au fost bune, dar jocul a fost îmbucurător. Am văzut mulți jucători, sper ca în viitoarul apropiat să face un „11” care să nu mai greșească atât de mult și luăm asemenea goluri. Știți care e obiectivul meu (n.r. EURO 2016), dar eu sper să ne calificăm la CM 2014. Eu aveam ambiția să ne calificăm și acum.

Suferim foarte mult la mijloc. Știam ce mă așteaptă, nu-mi pare rău că am preluat naționala. Avem șanse să mergem la CM ca Turcia, Ungaria și Estonia”, a spus Victor Pițurcă.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri